Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezpieczne gospodarstwa rolne wybrane

Właśnie rozstrzygnięty został regionalny etap ósmej edycji Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Finał konkursu odbył się w ubiegłym tygodniu. Wyróżnienie w konkursie i nagrodę Starostwa Powiatowego w Myszkowie otrzymał Gabriel Rusek- rolnik z Cynkowa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrodzony przez Zarząd Powiatu rolnik z Cynkowa Gabriel Rusek

Już po raz ósmy zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jak co roku przedstawiciele organizatorów konkursu Okręgowej Inspekcji Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Śląskiej Izby Rolniczej oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przeprowadzili wizytacje konkursowe gospodarstw rolnych z terenu województwa śląskiego. Podczas wizytacji gospodarstw komisja zwracała uwagę na: porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej oraz estetykę gospodarstw. Z powiatów: myszkowskiego, częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego zgłosiło się 17 gospodarstw, z których do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się gospodarstwa: Elżbiety i Janusza Tryndów ze Ślęzan w gm. Lelów, Brygidy Pawelczyk – Pawonków i Zenona Galiczaka z Ługi – Radły. W dniu 8 czerwca br. w częstochowskim oddziale KRUS w Częstochowie podsumowano I etap regionalny konkursu. W finale konkursu wzięli udział m.in.: wicestarosta Jan Kieras, dyr. śląskiego KRUS Irena Łaba, członek Zarządu Powiatu Zwierciańskiego Jan Grela, przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernadetta Niemczyk, dyrektor śląskiego ARiMR-u Stanisław Gmitruk, kierownik PT KRUS w Myszkowie Anna Muchla. Komisja przyznała wyróżnienie dla rolnika z terenu powiatu myszkowskiego Gabriela Ruska z Cynkowa. Nagrodę dla rolnika ufundował Zarząd Powiatu, a wręczył ją w imieniu starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, wicestarosta Jan Kieras, mówiąc: „Na co dzień, zajęci ciężką pracą, rolnicy nie zawsze zwracają uwagę na jej bezpieczeństwo. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne ma szanse to zmienić.” Z inicjatywy wicestarosty Kierasa w powiecie myszkowskim, jako jedna z dwóch w województwie, funkcjonuje komisja ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

13

CZE

2010

26112

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270533_331436598.JPG

Zdjęcie: P1270533_331436598.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.