Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sobotę w Konopiskach otwarto nowoczesny stadion wzorowany na podobnym obiekcie w Sewilli. W uroczystościach otwarcia i w meczu Samorządowców z drużyną Senatorów wzięli udział przedstawiciele naszych lokalnych władz samorządowych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta przekazał na ręce wójta Konopisk sprzęt sportowy na nowy obiekt.

W sobotę 29 maja, w gminie Konopiska w powiecie częstochowskim, otwarto nowoczesny kompleks sportowy – stadion wzorowany na podobnym obiekcie w hiszpańskiej Sewilli – z ośmiotorową bieżnią, boiskiem do siatkówki, kometki, rzutu młotem i oszczepem oraz dwoma boiskami treningowymi do piłki nożnej. Uroczystości połączono z obchodami 600-lecia miejscowości. W uroczystościach otwarcia uczestniczył starosta myszkowski Łukasz Stachera: „Mieszkańcom życzę zadowolenia, satysfakcji i dumy z faktu, że żyją w tak wyjątkowym miejscu, jakim są Konopiska – miejscowość otwarta i z odwagą patrząca w przyszłość, stanowiąca godny naśladowania, doceniony w regionie wzór gospodarności i nowoczesności.” - mówił starosta Stachera, składając życzenia władzom i mieszkańcom.


Fot. Andrzej Kozłowski
W drużynie samorządowców wystąpili m.in.: przewodniczący rady gminy Poraj Zbigniew Konieczko i burmistrz Żarek Klemens Podlejski

W uroczystościach uczestniczył wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski oraz szereg przedstawicieli władz samorządowych regionu częstochowskiego. Imprezie towarzyszył mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy drużyną Senatorów RP a Samorządowcami Śląskimi. Do gry w drużynie senatorów mieszkaniec Konopisk, senator Andrzej Szewiński zaprosił swoich kolegów m.in: Zbigniewa Meresa, Zbigniewa Szaleńca, posła Grzegorza Sztolcmana. W drużynie samorządowców zagrali przedstawiciele powiatu myszkowskiego: burmistrz Żarek Klemens Podlejski, przewodniczący rady gminy Poraj Zbigniew Konieczko i żarecki inspektor oświaty Jakub Grabowski.

08

CZE

2010

12238

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260901_257475386.JPG

Zdjęcie: P1260901_257475386.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.