Taniec to radość

W Zespole Szkół w Koziegłowach, odbył się III Międzypowiatowy Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych. Patronat nad imprezą objął starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Uczestnicy Przeglądu Zespołów Tanecznych

Organizatorem imprezy był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” oraz ZS– Gimnazjum Nr1 w Koziegłowach. Patronat honorowy nad przeglądem objął Starosta Myszkowski Łukasz Stachera, atrakcyjne nagrody ufundował Zarząd Powiatu. Wszystkich uczestników przeglądu, przybyłych gości oraz komisję jurorską powitała Joanna Lula – dyrektor ZS w Koziegłowach, życząc udanych występów i miłych wrażeń. W przeglądzie brały udział zespoły taneczne, które zaprezentowały swoje umiejętność w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz szkoły gimnazjalne. Zespoły przedstawiały swoje układy w określonym - 5 minutowym czasie a komisja jurorska miała trudne zadanie, ponieważ zespoły prezentowały wysoki poziom oraz różne formy tańca uatrakcyjniając je ciekawymi przyborami tanecznymi. Układy taneczne oceniane były za dobór i estetykę stroju, opracowanie choreograficzne, ogólny wyraz artystyczny oraz za technikę wykonania.
W składzie komisji jurorskiej zasiedli: Elżbieta Brzózka - mistrzyni Europy w kulturystyce i mistrzyni świata w fitness, Euzebiusz Wróbel – wieloletni solista a obecnie również choreograf tańca ludowego, Mariusz Morawiec – przedstawiciel Starostwa Powiatowego.
Jako pierwsze zaprezentowały się - szkoły podstawowe klasy IV – VI zaraz po nich szkoły gimnazjalne. Po obejrzeniu wszystkich zespołów tanecznych, uczestnicy udali się na poczęstunek a komisja jurorska na naradę, aby wyłonić zwycięzców tegorocznej imprezy tanecznej. Po przerwie odbyło się ogłoszenie wyników. Nagrody w postaci pucharów, statuetek, dyplomów za udział oraz podziękowania dla opiekunów i komisji jurorskie wręczyli zaproszeni goście – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim – Hagar, członek Zarządu Powiaty Mariusz Morawiec, rzecznik prasowy starosty Andrzej Kozłowski oraz dyrektor ZS Joanna Lula.

WYNIKI RYWALIZACJI
Kategoria - szkoły podstawowe klasy IV-VI
I miejsce
Zespół taneczny „MIX DANCE” – Zespół Szkół w Koziegłowach – Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego – opiekun p. Gabriela Nowak
II miejsce
Zespół taneczny „ STEPERS” – Szkoła Podstawowa w Gniazdowie – opiekun p. Robert Majchrzak
III miejsce
Zespół taneczny„KW DANCE” - Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Winownie – opiekun p. Katarzyna Kaczmarczyk – Mośny

Kategoria - szkoły gimnazjalne
I miejsce
Zespół taneczny „ROSES” – Gimnazjum w Woźnikach – opiekun
p. Katarzyna Kaczmarczyk - Mośny

II miejsce
Zespół taneczny „SZOK” - Zespół Szkół w Koziegłowach – Gimnazjum nr 1 – opiekun p. Beata Gwardyś

III miejsce
Zespół taneczny „BALETNICE W PRZEBRANIU” - Zespół Szkół w Koziegłowach – Gimnazjum nr1 – dziewczyny klasy I b - własny układ taneczny

Wyróżnienia:
Zespół taneczny „HOT GIRLS” – Zespół Szkół w Pińczycach – Gimnazjum - opiekun p. Barbara Kret
„Bardzo dziękuję panu staroście Łukaszowi Stacherze za ufundowanie pucharów i wszystkim uczestnikom przeglądu za udział i miłą atmosferę. Serdecznie zapraszam za rok” – podsumowuje organizator przeglądu Beata Gwardyś.
CZE

P1260187_575464558.JPG