Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tour de Pologne - już w najbliższy poniedziałek 2 sierpnia2 sierpnia br. przez powiat myszkowski przejedzie kolorowa kolumna najlepszych kolarzy świata, biorących udział w drugim etapie 67. Tour de Pologne. Będzie to nie lada gratka dla fanów kolarstwa.Kolarze jadący z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej pojawią się na terenie naszego powiatu już o 16.40. Peleton najlepszych ekip kolarskich świata przejedzie trasą: od skrzyżowania w Suliszowicach, przez Zawadę, Żarki, dalej ulicą Myszkowską oraz w Myszkowie ulicą Kościuszki, Pułaskiego, przez rondo, do Będusza i Leśniaków.
67.Tour de Pologne UCI Pro Tour zostanie rozegrany na trasie 1257 km pomiędzy Warszawą a Krakowem. Wyścig liczy 7 etapów. Na trasie rozegranych zostanie 14 lotnych premii, 18 górskich premii oraz 5 premii specjalnych. Tour de Pologne to największa impreza sportowa w Polsce i jedna z największych imprez kolarskich świata.W ramach organizacji wyścigu, przed kilkoma tygodniami w Starostwie odbyło się spotkanie organizacyjne, w którym udział wzięli m.in. mistrz kolarski Lech Piasecki, polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i zawodowców, zwycięzca Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d'Italia, lider Tour de France, a obecnie dyrektor ds. sportowych Lang Team, któremu towarzyszył Mirco Piermarini z LangTeam (prywatnie zięć Czesława Langa). Jak mówił wówczas starosta myszkowski Łukasz Stachera: „Szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, z 80-letnią tradycją. Cieszę się więc niezmiernie, że mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego znów będą mogli obserwować zmagania światowej czołówki kolarstwa, na trasie wiodącej przez powiat myszkowski. Udział wielu znakomitych zawodników gwarantuje niesamowite emocje. Kibice kolarstwa i wszyscy mieszkańcy powiatu myszkowskiego, zyskają okazję obejrzenia na żywo sportowych zmagań na najwyższym poziomie. To najlepsza forma promocji powiatu, cieszę się, że możemy uczestniczyć we współorganizacji wyścigu.” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera, który aktywnie zaangażował się w pomoc w organizacji wyścigu. Starosta zaproszony został również przez Czesława Langa do Komitetu Honorowego Tour de Pologne. „Przygotowanie tak dużej imprezy wymaga jednak zaangażowania ogromnych sił i środków. W przygotowaniach biorą udział wszystkie służby mundurowe w powiecie, policja, straż pożarna i strażacy ochotnicy, bez ich pracy i ofiarnej pomocy tak duże przedsięwzięcie nie miałoby szans realizacji.” - mówi starosta Stachera, który jednocześnie dziękuje za zaangażowanie służb, szczególnie strażakom ochotnikom, którzy nieodpłatnie zgodzili się uczestniczyć w zabezpieczeniu trasy.
Wyścig Tour de Pologne, jest najważniejszą imprezą kolarską w Polsce i wchodzi w skład elitarnego cyklu międzynarodowych imprez znajdujących się w Kalendarzu Światowym Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Cykle ten obok Tour de Pologne zawiera tak znane na całym świecie imprezy jak wyścig Paryż – Nicea, Giro d’Italia, Vuealta a Espana czy najbardziej rozpoznawalny wyścig kolarski świata – Tour de France. Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przykłada wielką uwagę do historycznych rocznic związanych z przebiegiem trasy Tour de Pologne. Podobnie jak w ubiegłym roku kolarze uczczą pamięć Powstania Warszawskiego, 90 rocznicę Bitwy Warszawskiej, 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, pomordowanych w byłym niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau, gdzie kolarze z całego świata przejdą w pobliże obozu, złożą kwiaty i oddadzą hołd pomordowanym. Imprezie kolarskiej na całej trasie towarzyszyć będzie szereg atrakcji, m.in. wyścig dla dzieci Nutella Mini Tour de Pologne, wyścig w Bukowinie tatrzańskiej Tour de Pologne Amatorów – Edycja 2010.
Czekają więc nas nie lada sportowe emocje. Szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, z 80-letnią tradycją. Tour de Pologne po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu 1928 roku.

31

LIP

2010

18991

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

tour_de_pologne_logo_768583420.jpg

Zdjęcie: tour_de_pologne_logo_768583420.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.