Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tuż przed wakacyjną przerwą rozegrano eliminacje powiatowe „Śląskiej Ligi Orlików 2010” w piłce nożnej. W Poraju w futbolówkę zmagały się szkoły gimnazjalne z Żarek Letnisko, Koziegłów i Niegowy. Wygrali gimnazjaliści z Koziegłów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy gimnazjalnej Śląskiej Ligi Orlików wraz ze starostą myszkowskim Łukaszem Stacherą

W rozgrywkach na porajskim „Orliku 2012” rywalizowały trzy zespoły, zwycięzcy eliminacji gminnych z Żarek Letnisko, Koziegłów i Niegowy. Są to reprezentanci miejscowości naszego powiatu, w których znajdują się obiekty Moje boisko „Orlik 2012”. W rozgrywkach uczestniczyła młodzież gimnazjalna, wcześniej rywalizowały podstawówki. Celem organizowania zawodów Orlik jest aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 15 lat do prowadzenia aktywnego i sportowego stylu życia. Idea turnieju powstała w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, Marszałek również sprawuje patronat na imprezą. Propagatorem Śląskiej Ligi Orlików w naszym powiecie byli wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski i starosta myszkowski Łukasz Stachera. Najpierw w gminach rozegrano fazę rozgrywek gminnych, teraz ich zwycięzcy zmierzyli się w Poraju. Organizatorem imprezy było Porajskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu w Poraju, UKS przy Gimnazjum w Poraju i LKS „Polonia” Poraj. Opiekunami drużyn byli: Andrzej Pawłowski, Krzysztof Pluciński, Marcin Gwardyś, Artur Kołacz, Lidia Królak, Paweł Churas, Jacek Paca, Rafał Picz – nauczyciele wf. W fazie rozgrywek Żarki Letnisko uległy Koziegłowom 0:4 i Niegowie 2:3, stosunkiem bramek 5:1 zakończyło się spotkanie Koziegłów z Niegową i to koziegłowskie gimnazjum będzie reprezentowało powiat myszkowski w dalszych rozgrywkach strefowych po wakacjach. Finaliści rozgrywek otrzymali pamiątkowe puchary z rąk starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, który życzył również uczestnikom dalszych rozgrywek powodzenia i wygranej.

27

LIP

2010

10937

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1270867_35542548.JPG

Zdjęcie: P1270867_35542548.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.