Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo Powiatowe jest już coraz bliżej rozpoczęcia przebudowy drogi z Moczydła, przez Trzebniów do Ludwinowa. Prace wkrótce ruszą. Starania starosty Łukasza Stachery o pozyskanie środków na tę inwestycję zakończyły się sukcesem - Urząd Marszałkowski przyznał Starostwu do 3,5 mln zł na remont tego odcinka.


Fot. Andrzej Kozłowski
Droga z Moczydła do Ludwinowa zyska wkrótce nowa nawierzchnię

Starostwo przymierza się do modernizacji kolejnego odcinka drogi powiatowej w tej części gminy Niegowa. W sprawie budowy drogi władze powiatu działają w iście ekspresowym tempie. Przed paroma miesiącami ze środków własnych zrealizowano pierwszy etap inwestycji, a starosta Łukasz Stachera obiecał mieszkańcom gminy, remont kolejnego odcinka, przyczyniając również daleko idące starania i rozmowy o pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację tej drogi. W szybkim tempie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy. Niemal jednocześnie Starostwo uzyskało potwierdzenie z Urzędu Marszałkowskiego o otrzymaniu dofinansowania na wykonanie prac. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, przekazał pomyślne wieści z posiedzenia Zarządu Województwa, który zdecydował o przyznaniu Powiatowi Myszkowskiemu kwotę do 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Priorytet VII Transport Działanie 7.1. Modernizacja i rozbudowa sieci drogowej Poddziałanie 7.1.2. Modernizacja i rozbudowa infrastruktury uzupełniającej kluczową sieć drogową. Pieniędzy wystarczy zatem i na zwrot wkładu własnego i na ukończenie prac na odcinku z Moczydła do Ludwinowa. Do przetargu stanęły cztery firmy. Najlepszą ofertą okazała się propozycja konsorcjum firm „WADROX” S.A. z Częstochowy i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A. „Cieszę się, że udało nam się skutecznie pozyskać kolejne środki na modernizacje dróg powiatowych. Czynimy starania o możliwie szybkie rozpoczęcie kolejnych inwestycji drogowych w gminie Niegowa” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Planowane prace obejmą odcinek o długości 7,5 km, z Moczydła od drogi wojewódzkiej na Niegowę, przez Trzebniów do Ludwinowa. Nowa droga zejdzie się więc z odcinkiem wyremontowanej już w ubiegłym roku drogi. Powiatowi drogowcy wykonają nową nawierzchnię, uzupełnią pobocza tłuczniem, wykonają odwodnienie oraz oznakowanie pionowe i poziome. Prace, które rozpoczną się lada chwila, zakończyć mają się po wakacjach.

26

LIP

2010

16643

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1280686_586924932.jpg

Zdjęcie: P1280686_586924932.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.