Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Amfiteatr w Żarkach Letnisko po raz czwarty gościł Festiwal Kapel Biesiadnych „Muzyka na Letnisku”, w którym wystąpiły kapele w repertuarze podwórkowo-biesiadnym. Można je było oglądać i wysłuchać w sobotę 24 lipca.

Czwarty Festiwal Kapel Biesiadnych "Muzyka na Letnisku" w Żarkach Letnisko, zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myszkowie, Społecznością Żarek Letnisko i Ochotniczą Strażą Pożarną z tej miejscowości. Patronat nad imprezą objęli Starosta Myszkowski Łukasz Stachera i Wójt Gminy Poraj Marian Szczerbak.
Jak co roku, na Letnisko przybyli licznie mieszkańcy powiatu myszkowskiego i gminy Poraj oraz letnicy. Nie przeszkodziła w tym nawet momentami deszczowa pogoda, bo któż nie chce wysłuchać najsłynniejszych utworów biesiadnych. Zagrać na Letnisku przybyły: Jurajska Kapela Biesiadna z Poraja, Kapela Podwórkowa "Ani Ani" z Żarek, Kapela Podwórkowa u Andrzeja z Kłobucka, Kapela "Spod Dębu" z Mzurek, Kapela Muzyki Wszelakiej "Sędziej" z Sędziejowa, Kapela Biesiadna "Grupa Romana" z Częstochowy, Kapela Podwórkowa „Szadkowiacy” z Szadku, Kapela Ludowa „Rybnianie” z Mykanowa oraz Ludowa „Kapela Zawierciańska” z Bzowa, która przygrywała również do późnych godzin nocnych, wszystkim chętnym do tanecznej zabawy.


Fot. Andrzej Kozłowski
Solowy występ Zdzisława Zasunia nagrodzili starosta myszkowski Łukasz Stachera i radna powiatowa Anna Socha - Korendo

Swój solowy popis kunsztu muzycznego dał znany akordeonista i mieszkaniec Żarek Letnisko Zdzisław Zasuń.
Każdy z zespołów prezentował swój dorobek artystyczny, a repertuar, w którym kapele mogły się zaprezentować był bardzo szeroki. Słuchacze mogli więc usłyszeć całą paletę utworów, od tych znanych, po mniej znane. Były więc utwory biesiadne, począwszy od "Żebyś ty wiedziała", „Chodź na Pragę", „Tango andrusowskie”, „Jadziem panie Zielonka”, inne utwory znane choćby z repertuaru Staśka Wielanka czy Kapeli Czerniakowskiej z Januszem Mulewiczem, a także przedwojenne szansony, które pamiętamy w wykonaniu Ludwika Sempolińskiego. Muzycznie była to więc „górna półka” tego nurtu muzycznego. Były również utwory kapel w pełni autorskie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na festiwalu zagrały liczne kapele ludowe i podwórkowe

Pogoda tego wieczoru częściowo dopisała, publiczność bawiła się wyśmienicie i długo oklaskiwała występy poszczególnych kapel. Wśród gości Festiwalu byli: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, wójt Poraja Marian Szczerbak radna powiatowa Anna Socha - Korendo, oraz radni gminy Poraj: Zdzisława Polak, Krzysztof Klimek, sołtys Żarek Letnisko Ryszard Świerdza. Kapele, z rąk wymienionych osób, a także od dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Renaty Garleji i rzecznika prasowego Starostwa Andrzeja Kozłowskiego, otrzymały okolicznościowe statuetki i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Do rąk wykonawców powędrowały statuetki ufundowane przez Zarząd Powiatu

Uczcie muzycznej, towarzyszyła również uczta kulinarna, dzięki licznym stoiskom gastronomicznym. „Imprezę organizujemy już po raz czwarty. Kolejny raz w amfiteatrze w Żarkach Letnisku, który ma klimat do przeprowadzania takich imprez. Uczestnicy festiwalu bawili się wyśmienicie. Kapele jak zawsze świetnie nawiązywały kontakt z publicznością. Dziękuję wszystkim patronom festiwalu i jego sponsorom, za hojność i życzliwość” - mówi Renata Garleja, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju.
Ten wieczór zapewne pozostanie niezapomniany w sercach publiczności na Letnisku. Do zobaczenia na kolejnym przeglądzie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych

Organizatorzy dziękują ponadto sponsorom: Bankowi Gospodarstwa Żywnościowego, Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- Usługowemu Maksel Styl, Zakładowi Instalacji Sanitarnych Co i Gazu Hydromirex, Firmie Kacper s.j., Renacie i Andrzejowi Janickim, Beacie i Krzysztofowi Żakom, Małgorzacie i Andrzejowi Bojda, Z.P.H. Ludwik Kazimierz, F.H. "Karol" Maria i Tomasz Miśta, P.P.H.U. „Wtórex” Danuta Zenderowska, Zakładowi Instalacji Sanitarnych, C.O. i Gazowych Bogdan Celeban, Piekarnia Brel, Sklep Centrum Żarki Letnisko, Hotelowi – Restauracji „Jaś i Małgosia”.

25

LIP

2010

1005

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1290303_673993854.JPG

Zdjęcie: P1290303_673993854.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.