Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tym razem nie w przejmującym chłodzie i mrozie, ale przy słonecznej, letniej pogodzie, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Efektem zbiórki wolontariuszy na rzecz powodzian było 20 tys. zł.


Fot. Andrzej Kozłowski
Pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy

Tegoroczna zbiórka publiczna Jerzego Owsiaka przebiegała pod hasłem „STOP POWODZIOM”, a jej celem był zakup sprzętu, mającego pomagać w likwidowaniu skutków powodzi. Na samą organizację finału Orkiestry czasu nie było wiele. Jak walkę z czasem wygrali organizatorzy myszkowskiego finału, mogliśmy się przekonać 4 lipca br., na obiekcie Restauracji „Capri” w Myszkowie, gdzie przeprowadzono stacjonarną zbiórkę funduszy dla powodzian, połączoną z koncertem.
Sztab organizacyjny WOŚP w Myszkowie przygotował szereg atrakcji. Do Myszkowa przybył Kevin Aiston, angielski strażak znany z występów telewizyjnych. Był gwiazdą pokazów pierwszej pomocy medycznej i ratownictwa, które odbywały się pod patronatem i o okolicznościowe nagrody starosty myszkowskiego Łukasza Stachery. Na scenie w Pizzerii „CAPRI”, wystąpiły kapela BREW i dziewczęcy zespół „Lipstick on the glass”. Atrakcją była również loteria fantowa z bardzo cennymi nagrodami. Jak mówią organizatorzy: „Po raz kolejny mieszkańcy powiatu myszkowskiego potwierdzili, że mają ogromne serca i są otwarci na akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu zaangażowaniu udało nam się zebrać kwotę 20.659,10 zł, która przeznaczona zostanie na zakup sprzętu ratownictwa powodziowego dla straży pożarnej. W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Partnerom akcji, a w szczególności: wolontariuszom, członkom TS „Libero” i SPD „Bona-Dea”, Firmie TRIBAG, właścicielom i pracownikom Pizzerii Capri, Starostwu Powiatowemu w Myszkowie, Urzędowi Miasta w Myszkowie, Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie, firmie Inwazja-Paintball, Miejskiemu Domowi Kultury w Myszkowie oraz myszkowskim służbom Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Częstochowy za przeprowadzenie profesjonalnego pokazu ratowniczego, Staroście Myszkowskiemu za objęcie pokazu patronatem, pracownikom MBS w Myszkowie, za pomoc w liczeniu zebranych środków, a także wszystkim firmom które wspomogły loterie fantową.”

12

LIP

2010

47773

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1280661_503014667.JPG

Zdjęcie: P1280661_503014667.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.