Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczeń z ZS w Żarkach Piotr Zamorski i jego koleżanka Agata Szulc z myszkowskiego LO, pojadą tuż po wakacjach na wycieczkę do Brukseli. Wyjazd jest nagrodą ufundowaną przez Zarząd Powiatu za wygraną w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Wygraj Brukselę". W przeddzień kanikuł laureatów podjął starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Laureaci "Wygraj Brukselę" ze starostą myszkowskim Łukaszem Stacherą

Aby znaleźć się wśród laureatów tego konkursu Paweł i Agata musieli najpierw przejść etap powiatowy, który odbywał się w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie. Uczestnicy tego etapu musieli odpowiedzieć na pytania testowe. Konkurs finałowy, w którym uczestniczyło ponad 360 uczniów z całego województwa odbył się na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Z powiatu myszkowskiego zakwalifikowali się: Małgorzata Karaś z Zespołu Szkół nr 2 im. H.Kołłątaja w Myszkowie; z Zespołu Szkół im. E.Kwiatkowskiego do drugiego etapu przeszli: Mateusz Sroka, Adrian Flak, Katarzyna Kucia, Paweł Kusaj, Krystian Musialik i Malwina Bartnicka; z Zespołu Szkół im. T.Kościuszki: Piotr Zamorski i Piotr Żołna, natomiast z LO im. mjra H.Sucharskiego w Myszkowie: Mateusz Wojtaszczyk, Michał Szarek i Agata Szulc.
Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, a nagrodę dla uczniów z powiatu myszkowskiego ufundował Zarząd Powiatu. Konkurs odbył się po raz dziesiąty, jest to więc jubileuszowa edycja. Idea przedsięwzięcia na stałe wrosła już w tradycję roku szkolnego w województwie śląskim. Starosta Łukasz Stachera tuż przed wakacjami przyjął laureatów wraz z opiekunami: Anetą Tyras - Zamorą i Moniką Pniakowską oraz Mariolą Piątek, dyrektorem ZS w Żarkach, gratulując zwycięstwa. "Gratuluję laureatom zwycięstwa i szerokiej wiedzy o Unii Europejskiej, jej polityce, programach pomocowych, historii i kulturze. Wyjazd do Brukseli i zwiedzenie instytucji europejskich zapewne pobudzi Wasze zainteresowanie Unią i pogłębi wiedzę o naszej, wspólnej zjednoczonej Europie." - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Akademia Europejska i Śląski Związek Gmin i Powiatów, a współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Wojewódzki finał konkursu odbył się 15 czerwca w Katowicach. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 41 osób z całego województwa śląskiego, które w nagrodę odwiedzą Brukselę. Zwiedzą m.in. Parlament Europejski, kwaterę główną NATO, spotkają się z eurodeputowanymi i polskim ambasadorem przy UE.

06

LIP

2010

32873

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1280042_756862236.JPG

Zdjęcie: P1280042_756862236.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.