Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Starostwo dobrze przygotowane są do nowego roku szkolnego. Dokładnie 568 uczniów klas pierwszych i 125 słuchaczy szkół dla dorosłych, rozpocznie naukę w budynkach, które w okresie wakacji przeszły remonty. Najwięcej chętnych było do nauki w Zespole Szkół Nr 1 im. E.Kwiatkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera, dyr. ZEAS Leon Okraska i dyr. ZS w Żarkach Mariola Piątek oglądają rezultat prac w sali gimnastycznej szkoły

W okresie wakacyjnym w szkołach ponadgimnazjalnych przeprowadzono niezbędne remonty. Na naprawy wszystkich obiektów oświatowych podlegających Starostwu, Zarząd Powiatu przeznaczył jeszcze przed wakacjami 130 tys. zł. Spory remont przeprowadzony został w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Kwiatkowskiego. W dalszym ciągu kontynuowane były prace związane z remontem sali gimnastycznej. Wymieniona w niej została instalacja elektryczna, położone nowe tynki, a gruntowny remont przeszedł parkiet w sali. Wymieniono w szkole również kilka drzwi wewnętrznych. W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie, firma zewnętrzna przeprowadziła prace związane z obróbkami blacharskimi i naprawą rynien. W budynku szkoły uzupełniono tynki, naprawiono daszki z płyt poliwęglanowych oraz zmodernizowano schody wejściowe i ewakuacyjne. W będuskim „Kołłątaju” wyremontowano pokój nauczycielski, pomalowano pracownie, wymienione zostały rynny oraz ułożono nową papę na dachu szkoły i wymieniono kilka okien. Szkoła, do której za miesiąc zjadą absolwenci z całej Polski i z zagranicy, czyli żarecki Zespół Szkół, również przeszła gruntowny remont. Podobnie jak myszkowskie placówki Starostwa, zyskała nowe rynny, a ponadto ekipa ZEAS-u odnowiła korytarze szkolne i sale lekcyjne. Nie zapomniano także o remoncie dużej sali gimnastycznej, zmodernizowano łazienki uczniowskie oraz wymieniono drzwi wejściowe od ulicy Steinkellera. "W miarę posiadanych możliwości finansowych dokonujemy niezbędnych remontów w szkołach. Z pewnością potrzeby w tym zakresie są jednak dużo większe. Sporo prac wykonuje na bieżąco brygada remontowa ZEAS-u. Dyrekcje szkół czynią starania o pozyskiwanie źródeł z poza budżetu powiatu, u sponsorów i rodziców uczniów.” - mówi starosta Łukasz Stachera.
Do tak przygotowanych szkół ponadgimnazjalnych już pierwszego września trafią uczniowie i słuchacze. Zakończył się już nabór do wszystkich klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Naukę rozpocznie w sumie 568 uczniów w klasach pierwszych i 125 słuchaczy. Najwięcej osób zainteresowanych było nauką w Zespole Szkół Nr 1 im. Kwiatkowskiego w Myszkowie, do której trafi 201 osób, w czterech oddziałach Technikum Nr 1 i trzech Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Do wyboru zainteresowani mieli tu technika mechatronika, elektryka, elektronika, pojazdów samochodowych, budownictwa, ekonomistę, usług fryzjerskich i logistyka oraz zawody sprzedawcy, mechanika pojazdów samochodowych, fryzjera, kucharza małej gastronomii czy klasę wielozawodową. Niewiele mniej bo 200 osób trafi do ławek w siedmiu oddziałach Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H.Sucharskiego w Myszkowie o profilach: biologia – chemia – fizyka, polski – biologia – język obcy, matematyka – fizyka – informatyka, matematyka – geografia – język obcy, język polski – historia – wiedza o społeczeństwie. Zespół Szkół im. T.Kościuszki w Żarkach przyjmie w swoje mury 136 osób. Do dwóch klas liceum ogólnokształcącego o profilach biologia – chemia, wf-geografia, matematyka – informatyka, język polski – historia oraz w trzech klasach Technikum organizacji usług gastronomicznych, hotelarstwa i informatyk. Najmniej bo 31 osób było chętnych do kształcenia w Zespole Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie w technikum ekonomista, spedytor, architektury krajobrazu i technologii żywienia.
W sumie 125 osób dorosłych wybrało kształcenie w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu. W Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych w ZS Nr 1 kształcić się będą 33 osoby w zawodach technik pojazdów samochodowych, usług fryzjerskich i handlowiec. Piętnaście osób chętnych wybrało ofertę technika usług kosmetycznych w Szkole Policealnej dla Dorosłych w Zespole Szkół w Żarkach. Najwięcej zainteresowanych było nauką w Zespole Szkół w Będuszu. Aż 77 osób zdobywać naukę będzie w Liceum dla Dorosłych, Uzupełniającym Liceum dla Dorosłych oraz na kierunku technik ekonomista w Szkole Policealnej dla Dorosłych.

31

SIE

2010

3151

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1310342_909825340.JPG

Zdjęcie: P1310342_909825340.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.