Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Program „Aura” z powiatu myszkowskiego

W ubiegłą niedzielę 22 sierpnia Powiat Myszkowski gościł Telewizję Silesia. W słoneczne, niedzielne przedpołudnie ekipa TVS realizowała i emitowała, co warte podkreślenia „na żywo”, program AURA. W ramach tego przedsięwzięcia, została relacjonowana w czterech 5-minutowych wejściach antenowych z terenu naszego powiatu, prognoza pogody dla Polski i Śląska, informacje dla turystów i ostrzeżenia dla kierowców.


Fot. Grzegorz Gęsiarz
Pamiątkowe zdjęcie uczestników "Aury" na Zamku w Bobolicach

Program w atrakcyjny sposób ukazuje ciekawe miejsca oraz wydarzenia toczące się w różnych miejscowościach województwa śląskiego. Dla wielu widzów TVS program to wspaniała okazja do zaproszenia w piękne, acz często nieznane, zakątki województwa. „Zrealizowaliśmy pierwszy w historii powiatu myszkowskiego program na „żywo” w telewizji. Prezentacja walorów turystycznych powiatu na antenie telewizji, która emituje swój program, dzięki przekazom satelitarnym, w dowolne zakątki świata, jest bardzo dobrą formą promocji. Zaprezentowaliśmy powiat, docierając do wielomilionowej widowni” - mówi Andrzej Kozłowski, rzecznik prasowy Starostwa, który organizował realizację telewizyjnego programu. Inicjatorem realizacji programu w naszym powiecie był starosta myszkowski Łukasz Stachera. Niedzielne spotkanie prowadziła Agnieszka Bieńkowska, która w profesjonalny i atrakcyjny sposób przeprowadziła rozmowy z gośćmi, dociekając jakież to atrakcje można spotkać w naszym powiecie. Formuła programu zakładała cztery kilkuminutowe wejścia na żywo na antenę. W najbardziej atrakcyjnych pod kątem turystyki, miejscach Powiatu Myszkowskiego, urocza śląska pogodynka spotkała się z osobami, które opowiadały o walorach i atrakcjach turystycznych powiatu oraz zapraszały telewidzów do odwiedzenia naszego malowniczego regionu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Prezentacja walorów Zamku w Bobolicach

Podczas pierwszego wejścia o godz. 8.55 z podnóża Zamku w Bobolicach pierwszymi gośćmi programu byli starosta myszkowski Łukasz Stachera i przedstawiciel rodziny Laseckich, do których należy zamek, Dariusz Lasecki, radny powiatowy. Starosta Stachera zaprosił wszystkich do odwiedzenia powiatu myszkowskiego i przybliżył pokrótce ziemię myszkowską. Drugi odcinek „Aury” transmitowany o godz. 10.05 również z podnóża bobolickiego zamku, traktował o jego atrakcjach i walorach turystycznych. W realizacji „bobolickiej” części programu udział wzięli ponadto radni powiatowi: Zofia Jastrzębska, Jadwiga Skalec, Andrzej Jastrzębski, Mariusz Morawiec, Mariusz Trepka i Anna Socha - Korendo. Następnie ekipa telewizyjna zawitała do leśniowskiego Sanktuarium.


Fot. Andrzej Kozłowski
Z wizytą w Sanktuarium w Leśniowie

Tutaj do odwiedzenia gminy i Sanktuarium zachęcali starosta Łukasz Stachera i ojciec Kazimierz Lesiak, który opowiedział o walorach sanktuarium, jako obiektu ruchu turystycznego na Jurze. Transmisja odbyła się w trakcie odprawianej mszy świętej, uczestnikami programu byli pielgrzymujący do tej świątyni, uczestnicy mszy świętej.


Fot. Andrzej Kozłowski
Realizacja programu z "perełki powiatu myszkowskiego" - Zalewu w Poraju

Czwarte ostatnie wejście odbyło się z „perełki powiatu myszkowskiego” Zalewu w Poraju, jak mówił o tym obiekcie starosta Stachera. Tutaj starosta interesująco opowiedział o walorach krajobrazowych i znaczeniu obiektu dla rozwoju turystyki naszego powiatu. Z porajskiej tamy mówił o szerokich możliwościach uprawiania sportów wodnych, atrakcyjnych miejscach dla wędkarzy, faunie i florze tego obszaru. Warto wspomnieć, iż w tygodniu poprzedzającym Aurę był emitowany w TVS kilkusekundowy spot reklamowy Powiatu Myszkowskiego, który miał zachęcić widzów do spędzenia niedzielnego przedpołudnia przed telewizorem i obejrzenia kolejnego wydania tego programu. Realizatorzy programu składają podziękowania przeorowi Sanktuarium w Leśniowie o. Jerzemu Kielechowi, kierownictwu porajskiego oddziału RZGW w Poznaniu i właścicielom Zamku w Bobolicach, rodzinie Laseckich.

29

SIE

2010

40367

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

CSC_8871_628516814.JPG

Zdjęcie: CSC_8871_628516814.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.