Zakończyli pracę

Dobiega końca kadencja samorządów, kończą swą pracę również organy doradcze niektórych z nich. We wtorek 28 września br. po raz ostatni zebrała się na swym posiedzeniu Powiatowa Rada Sportu w Myszkowie powołana przy staroście myszkowskim.

Członkowie Powiatowej Rady Sportu zakończyli kadencję

Powiatową Radę Sportu po raz pierwszy w historii powołano w upływającej właśnie kadencji samorządu powiatowego. Stało się to z inicjatywy obecnego starosty myszkowskiego Łukasza Stachery. Członkowie rady spotykali się średnio raz na kwartał, dyskutowali o rozwoju kultury fizycznej i sportu. Było to forum kontaktów lokalnego środowiska sportowego. Radzie przewodniczył starosta Łukasz Stachera, sekretarzem był rzecznik Andrzej Kozłowski. Po raz ostatni Rada zebrała się we wtorek 28 września br. w Starostwie Powiatowym. Starosta Łukasz Stachera w podziękowaniu za wkład w rozwój kultury fizycznej i sportu oraz pracę w radzie uhonorował wszystkich członków okolicznościowym dyplomem gratulacyjnym. „Dziękuję za pracę w Radzie wszystkim jej członkom. Dzięki działalności rady, środowisko sportowe powiatu myszkowskiego mogło się po raz pierwszy spotkać i rozmawiać o najważniejszych dla lokalnego sportu sprawach” - powiedział starosta myszkowski Łukasz Stachera. Od początku rada miała ważny charakter doradczy i opiniodawczy w zakresie kultury fizycznej i sportu. Jej członkowie zostali powołani spośród klubów sportowych działających na terenie Powiatu Myszkowskiego, przedstawicieli samorządu i nauczycieli wychowania fizycznego. W jej skład wchodzili: Augustyn Białas, Andrzej Chmurzewski, Paweł Churas, Krzysztof Gajdziak, Jerzy Gieszczyk, Jakub Grabowski, Marcin Gwardyś, Artur Kołacz, Andrzej Kozłowski, Józef Milewski, Mariusz Morawiec, Jacek Paca, Andrzej Pawłowski, Ewa Plucińska, Łukasz Stachera, Adam Starostka, Remigiusz Surma, Mirosław Uzar i Piotr Wysocki. Każdego roku członkowie Rady decydowali o: strategii rozwoju Powiatu w zakresie kultury fizycznej, projekcie budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, układali plany imprez sportowych i rekreacyjnych organizowanych na terenie Powiatu, dofinansowywanych przez Starostwo.

P1330495_909505628.JPG