Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Władysław Bochenek i Piekarnia Musialik z laurami

W ramach konkursu XIX Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie, Starosta Myszkowski nagrodził najlepsze gospodarstwo rolne z terenu powiatu myszkowskiego. Laur przypadł gospodarstwu sadowniczemu Władysława Bochenka z Myszkowa. Tytuł najlepszego zakładu przetwórstwa spożywczego wywalczyła znana w regionie Piekarnia Musialik z Żarek.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uhonorowani wraz z wiceministrem i wicestarostą

W tegorocznym konkursie towarzyszącym Dożynkom Jasnogórskim zwycięstwo przypadło gospodarstwu sadowniczemu Władysława Bochenka z Myszkowa. Wśród zakładów przetwórstwa rolno – spożywczego najlepsza była znana w naszym regionie piekarnia rodzinna „Piekarnia s.c.” z Żarek, której właścicielami są Jerzy Musialik i Beata Samulak. W uroczystościach wręczenia nagród, odbywających się w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, uczestniczyli m.in. przedstawiciel Prezydenta RP, parlamentarzyści, wicewojewoda śląski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, burmistrzowie gmin regionu, przedstawiciele organizacji rolniczych. Właściciele piekarni Jerzy Musialik i Beata Samulak oraz Władysław Bochenek otrzymali z rąk wiceministra rolnictwa Artura Ławniczaka, wicestarosty Jana Kierasa i p.o. prezydenta Częstochowy Piotra Kurpiosa okazałe puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Myszkowie i Prezydenta Miasta Częstochowy. „Tegoroczne nagrody odzwierciedlają wzrastające znaczenie zarządzania i jakości w produkcji rolno-spożywczej. Nagrodzone podmioty oferują na rynku produkty wysokiej jakości, będąc uznanymi w regionie producentami żywności.” - podkreśla wicestarosta Jan Kieras. „Piekarnia s.c” z Żarek to rodzinna firma powstała w roku 1986 w Żarkach. Obecnie zatrudnia 50 osób. Miesięcznie zakład przetwarza około 50 ton mąki. W roku 2008 zakład wprowadził system transportu magazynowania i dozowania mąki w 3 silosach (w których można pomieścić około 60 ton mąki). Prowadzi sprzedaż w sklepach firmowych na terenie Żarek, Myszkowa, Koziegłów i Poraja.
Władysław Bochenek prowadzi w Myszkowie 5 ha gospodarstwo sadownicze ze zintegrowaną produkcją jabłek. Stosuje nawadnianie kropelkowe ze studni głębinowej. Gospodarstwo prowadzi księgę rachunkowości rolnej pod nadzorem Instytutu Ekonomiki w Warszawie. Ma chłodnię z atmosferą kontrolowaną do przechowywania owoców.
Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie była częścią obchodów Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich. W centrum miasta swoje stoiska rozstawiły związane z branżą firmy - m.in. producenci sprzętu rolniczego, nawozów i materiałów - instytucje zajmujące się rozwojem i unowocześnianiem rolnictwa, państwowe agencje rolne, a także indywidualni producenci i hodowcy. Jak co roku Aleje NMP w Częstochowie na dwa dni stały się centrum polskiego rolnictwa. Odbyły się tu już XIX Krajowa Wystawa Rolnicza i XI Dni Europejskiej Kultury Ludowej. Patronat nad imprezami objęli Prezydent RP, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Częstochowy oraz Duszpasterstwo Rolników Episkopatu Polski i Archidiecezji Częstochowskiej.

07

WRZ

2010

72502

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1310501_44543682.JPG

Zdjęcie: P1310501_44543682.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.