Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W kwietniu tego roku Szpital Powiatowy w Myszkowie pozyskał ze środków unijnych blisko 8 mln zł na dokończenie prowadzonej rozbudowy szpitala. Niezwłocznie rozpisano przetarg na wyłonienie wykonawcy. Właśnie wyłoniono wykonawcę. Prace budowlane ruszą więc wkrótce na nowo z impetem. Nowy pawilon szpitala ma być gotowy za rok.


Fot. Andrzej Kozłowski
Powstałe nowe skrzydło Szpitala w stanie surowym

W kwietniu tego roku z Urzędu Marszałkowskiego wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, przekazał nam optymistyczną informację, że Szpital Powiatowy w Myszkowie otrzymał
7,9 mln zł w ramach działania 9.1 „Infrastruktura lecznictwa zamkniętego" (Priorytet IX Sport i rekreacja) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Powiat bardzo liczył na te środki. „W przeciwnym razie bylibyśmy zmuszeni do szukania innych źródeł finansowania inwestycji. Otrzymaliśmy środki finansowe, więc mogliśmy niezwłocznie przystąpić do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy dalszych prac przy rozbudowie Szpitala Powiatowego” – mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. „Przetarg nieograniczony na roboty budowlane został ogłoszony w błyskawicznym tempie w zaledwie kilka dni po otrzymaniu dofinansowania. Dotyczył planowanych prac w zakresie robót budowlanych i instalacyjnych.” – informuje dyrektor SP ZOZ w Myszkowie Wojciech Picheta. Właśnie wyłoniono wykonawcę prac. Za najkorzystniejszą komisja przetargowa uznała ofertę Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego „Przemysłówka” S.A.
Należy podkreślić, że to iż pozyskano środki, jak również to, że prace mogą ruszyć wkrótce na nowo, jest zasługą zarówno samej dyrekcji jak i pracowników SP ZOZ, którzy pracowali nad wnioskiem o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.
Na pozostałe do wykonania roboty, których koszt sięga prawie 15 milionów złotych, złożą się pozyskane fundusze unijne, środki przekazane przez samorządy gmin, wkład Starostwa Powiatowego oraz środki własne SP ZOZ. Starostwo przekaże środki, które uzyskane mają być ze sprzedaży wystawionego na przetarg mienia powiatu. Dyrekcja SP ZOZ zaplanowała wykonanie wykończeniowych robót budowlanych na zewnątrz budynku, docieplenie ścian zewnętrznych, prace ociepleniowe i tynkarskie, obróbki blacharskie i dekarskie. W budynku w poprzednim etapie prac, zamontowano już stolarkę okienną, teraz pora na drzwi wewnętrzne. Położone zostaną okładziny wewnętrzne, posadzki, panele i wykonane prace malarskie. Robotnicy założą również m.in. potrzebne windy wewnątrz budynku i balustrady przy schodach. Wykonane zostaną prace związane z salami operacyjnymi. W budynku zamontowane będą instalacje wodno - kanalizacyjne i centralnego ogrzewania, zamontowane niezbędne instalacje wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń szpitalnych. Ponadto wykonana zostanie instalacja elektryczna i instalacje gazów medycznych. Kolejne prace dotyczyć będą kanalizacji sanitarnej, deszczowej i montażu urządzeń sanitarnych. Otoczenie budynku doczeka się również potrzebnych parkingów, ścieżek i podjazdów dla karetek pogotowia ratunkowego. Po wykonaniu zaplanowanych prac chwila, z którą rozbudowa Szpitala Powiatowego zbliża się do ukończenia jest już coraz bliżej. Jeżeli uda się dokończyć proces rozbudowy Szpitala, a wszystko wskazuje że uda się to bez większych przeszkód, Powiat Myszkowski będzie jedynym samorządem w Polsce, który przeprowadził rozbudowę szpitala w ostatnich latach. Dyrekcja Szpitala Powiatowego dokłada wszelkich starań, aby świadczone usługi w zakresie służby zdrowia były na najwyższym poziomie.

03

WRZ

2010

80772

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

1_338860778.JPG

Zdjęcie: 1_338860778.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.