Kamienny jubileusz strażaków z Gęzyna

W sobotę 23 października br. w Gęzynie odbyła się uroczystość obchodów 70-lecia powstania tutejszej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Była msza święta w intencji strażaków, odznaczenia, przemowy, a na koniec zabawa taneczna.

Strażacy z Gęzyna otrzymali pamiątkowy dyplom grawerowany ufundowany przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę

Jubileusz strażaków z Gęzyna swoją obecnością uświetnili m.in.: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wójt gminy Poraj Marian Szczerbak, radna powiatowa Anna Socha – Korendo w imieniu własnym i wicewojewody śląskiego Stanisława Dąbrowy, w imieniu wicemarszałka województwa śląskiego Mariusza KleszczewskiegoPrzemysław Bąk, radni gminni, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak, Sebastian Jurczyk w imieniu komendanta powiatowego PSP, b.wicestarosta Henryk Żywiołek, dyrektor GOK w Poraju Renata Garleja, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy, mieszkańcy.

Odznaczeni strażackimi medalami strażacy z Gęzyna

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem spod szkoły podstawowej w Kuźnicy Starej do kościoła w Gęzynie, gdzie w intencji strażaków odprawiona została msza św. Następnie w budynku remizy w Gęzynie odbyła się oficjalna część uroczystości. Wszyscy zgromadzeni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych życzyli gęzyńskim druhom wszelkiej pomyślności. M.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera złożył strażakom „najserdeczniejsze gratulacje i życzenia dalszej owocnej działalności na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”, wręczając okolicznościowy dyplom grawerowany i list gratulacyjny. Życzenia złożyli również wójt Marian Szcerbak i radna powiatowa Anna Socha – Korendo. Z okazji jubileuszu Uchwałą Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP-RP w Katowicach, Złotymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Henryk Sobota i Jerzy Żywiołek, srebrnymi: Mirosław Pasek i Jan Podsiadlik, a brązowym Seweryn Żywiołek. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali: Marcin Żywiołek, Tomasz Siwek, Krzysztof Kukla, Tomasz Czerniak. Medale za wysługę lat otrzymali: Tomasz Siwek, Patryk Kukla, Krzysztof Kukla, Przemysław Kamiński, Tomasz Czerniak, Michał Chwist, Marcin Żywiołek, Mariusz Supież, Seweryn Żywiołek, Marek Kucia, Witold Pasternak, Jarosław Bubel, Jan Podsiadlik, Edward Florczyk, Jerzy Żywiołek, Bogdan Żywiołek i Henryk Sobota. Podczas uroczystości nie zapomniano również o druhach założycielach jednostki oraz wszystkich druhach którzy już odeszli, pamięć ich uczczono minutą ciszy. Uroczystości zakończyła zabawa z Kapelą „Sami swoi” z Czatachowy.
PAŹ

P1340325_647102007.JPG