Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W piątek 15 października w Żarkach Letnisku uroczyście otwarto kompleks sportowy „Moje boisko Orlik 2012”. Jest to już 6 „orlik” w powiecie myszkowskim. Obiekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski i Gminę powstał przy miejscowej podstawówce i gimnazjum. W jego skład wchodzi boisko do gry w piłkę nożną, piłkę siatkową i koszykówkę oraz zaplecze socjalne.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalne otwarcie obiektu i przecięcie wstęgi

Otwarcie obiektu sportowego w Żarkach Letnisku nastąpiło w piątek 15 października br. Z tego prezentu na Dzień Nauczycoiela najbardziej jednak cieszą się dzieci i młodzież w gminie Poraj. Realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie przychylność Rady Gminy i Urzędu Marszałkowskiego na czele z wicemarszałkiem Mariuszem Kleszczewskim.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wszystkie strzały na bramkę w wykonaniu starosty okazały się celne

Uroczystość otwarcia boiska rozpoczęło oficjalnego przecięcie wstęgi na boisku. Gośćmi uroczystości otwarcia byli m.in.: posłowie Halina Rozpondek i Grzegorz Sztolcman, wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Janusz Abramowicz z Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Krystyna Maciocha i Joanna Grabowska – przedstawicielki delegatury kuratorium w Częstochowie, starosta myszkowski Łukasz Stachera, radne powiatowe Anna Socha-Korendo i Danuta Służałek-Jaworska, ks. kanonik Maciej Klekowski – proboszcz miejscowej parafii, Krzysztof Motyl – wójt Niegowy, Klemens Podlejski – burmistrz Żarek, a także przewodniczący Rady Gminy w Poraju – Zbigniew Konieczko i wójt Poraja – Marian Szczerbak.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera uhonorował grupę osób, za wkład w rozwój kultury i sportu w gminie Poraj

Po oficjalnym przecięciu wstęgi, zaproszeni goście udali się do sali gimnastycznej na część artystyczną. Tam uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystąpili w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość programie, w którym nie mogło zabraknąć elementów związanych ze sportem. Uhonorowano też najlepszych sportowców tej szkoły. Starosta Łukasz Stachera wyróżnił przy tej okazji osoby, które w ostatnich latach szczególnie zaangażowały się w rozwój infrastruktury sportowej na terenie Żarek Letniska i upowszechnianie sportu. Statuetki od starosty przyjęli: dyrektorka Szkoły Podstawowej – Katarzyna Zemła, dyrektorka Gimnazjum – Mariola Karpowicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska - Andrzej Będkowski, przewodnicząca Rady Sołeckiej – Barbara Trząskowska-Szcześniak, sołtys – Ryszard Świerdza, radna – Zdzisława Polak, radny – Krzysztof Klimek, radny – Jan Krzysztofik i przewodniczący Rady Gminy Poraj – Zbigniew Konieczko.

30

PAŹ

2010

14241

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1330864_251098257.JPG

Zdjęcie: P1330864_251098257.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.