Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W przededniu Dnia Wszystkich Świętych przedstawiciele władz samorządowych i administracji rządowej złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze, w miejscach pamięci w Myszkowie i Żarkach.


Fot. Paweł Skotniczny
Wiązanka kwiatów i znicz od władz Powiatu. Od prawej: wicestarosta Jan Kieras, starosta myszkowski Łukasz Stachera i rzecznik Andrzej Kozłowski

W ubiegłą środę 27 października br., przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci historycznej w Żarkach i Myszkowie. Tego dnia w powiecie myszkowskim gościł wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa. Najpierw w Myszkowie wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod pomnikiem Ofiar Katynia 1940 r., złożone zostały z rąk: wicewojewody Stanisława Dąbrowy, starosty myszkowskiego Łukasza Stachery, wicestarosty Jana Kierasa, burmistrza Myszkowa Janusza Romaniuka, szefa Wydziału Poboru i Uzupełnień Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie kpt. Andrzeja Słabosza, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Dariusza Cabana, asystenta wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego Łukasza Spiołka i rzecznika prasowego Andrzeja Kozłowskiego.
Zebrani, podobnie jak w roku ubiegłym, złożyli kwiaty, oddając hołd pamięci tym, którzy stracili życie walcząc o suwerenność i niepodległość Ojczyzny.


Fot. Grzegorz Gęsiarz
Złożenie wiązanek kwiatów na cmentarzu parafialnym w Żarkach

Następnie w Żarkach przedstawiciele władz, do grona których dołączyli burmistrz Klemens Podlejski i rzecznik żareckiego ratusza Katarzyna Kulińska-Pluta, oddali hołd osobom, które walcząc o suwerenność i niepodległość ojczyzny straciły życie.


Fot. Grzegorz Gęsiarz
Kwiaty i znicze od władz Powiatu na cmentarzu w Żarkach

Najpierw wiązanki i znicze złożone zostały na cmentarzu parafialnym w Żarkach, w miejscach: przy głazie postawionym ku pamięci ofiar II wojny światowej, grobie żołnierzy WP z wrześniu '39, grobie powstańców styczniowych poległych 24 listopada 1863 roku oraz symbolicznej mogile katyńskiej. Kwiaty złożono także na cmentarzu żydowskim w miejscu, w którym w dniu 6 października 1942 r. podczas likwidacji getta hitlerowcy rozstrzelali około 300 osób. W trakcie likwidacji getta ponad 2500 osób wywieziono do obozu zagłady w Treblince.

30

PAŹ

2010

17893

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zdj_012_36104470.jpg

Zdjęcie: zdj_012_36104470.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.