Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, starosta myszkowski Łukasz Stachera, Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie Artur Klimek i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Dariusz Caban, oddali hołd bohaterom II wojny światowej, spoczywającym w mogiłach w Dębowcu i Poraju.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera wraz z powiatowymi służbami mundurowymi składa wieniec na zbiorowej mogile w Dębowcu.

Starosta myszkowski Łukasz Stachera i przedstawiciele służb mundurowych Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Artur Klimek i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie bryg. Dariusz Caban oddali hołd żołnierzom, którzy stracili życie w walce o suwerenność i niepodległość Ojczyzny. W piątek 29 października br., na mogile w Dębowcu zlozyli kwiaty i zapalili znicz, na zbiorowej mogile , przypominającej o wydarzeniach września 1939 roku. 70 lat temu w tej właśnie miejscowości 74 Górnośląski Pułk Piechoty pod dowództwem majora Kazimierza Rybickiego stoczył bohaterską walkę w obronie kraju z przeważającymi siłami wroga.


Fot. Andrzej Kozłowski
Złożenie wiązanki i zniczy na mogile w Poraju

Następnie na cmentarzu parafialnym w Poraju kwiaty i znicz od starosty i służb mundurowych spoczęły na zbiorowej mogile wojennej, w postaci głazu. Pochowani w niej są Józef Lutomski, Bronisław Kowalczyk, Stefan Kowalczyk, Jerzy Szczęsny, Bronisław Macioł i Stanisław Martwik - żołnierze Wojska Polskiego, polegli podczas pacyfikacji wsi Mrzygłódka 26 czerwca 1944 roku.

30

PAŹ

2010

40302

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1340497_924397937.JPG

Zdjęcie: P1340497_924397937.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.