Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W miniony piątek 1 października odbyły się obchody XXX – lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. W obchodach uczestniczył starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Słowa podziękowania, skierowane przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę do NSZZ "Solidarność" za „trzydziestoletni wkład prac na rzecz zaangażowania w przekształcanie Polski, w walkę o wolną Rzeczpospolitą i zagospodarowanie odzyskanej niepodległości oraz w działalność na rzecz lokalnej społeczności powiatu myszkowskiego”

Rocznicowe obchody rozpoczęły się już w godzinach przedpołudniowych w Zespole Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie, gdzie rozegrano jubileuszowy turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Obchodom towarzyszyła również okolicznościowa wystawa w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Wystawa obejmuje fotografię, plakat oraz pisma ulotne opisujące trzydziestolecie Solidarności oraz osiągnięcia lokalnego ruchu związkowego. Dla uczestników święta zagrał gitarzysta Robert Machura. Jubileusz poprowadził dyrektor MDK Jarosław Jaskólski. Z życzeniami dla NSZZ „Solidarność” przybyli m.in. poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, zastępca burmistrza Rafał Gil, radny powiatowy Ryszard Woszczyk, przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego Mirosław Kowalik, radny Sejmiku Śląskiego Andrzej Hutnik. Starosta Łukasz Stachera przekazał na ręce członka Zarządu Regionu Andrzeja Giewona i przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w powiecie myszkowskim Jana Banika, okolicznościowy ozdobny dyplom z podziękowaniami dla Związku za „trzydziestoletni wkład prac na rzecz zaangażowania w przekształcanie Polski, w walkę o wolną Rzeczpospolitą i zagospodarowanie odzyskanej niepodległości oraz w działalność na rzecz lokalnej społeczności powiatu myszkowskiego”. Po pierwszej części obchodów w MDK uczestnicy i licznie zgromadzeni goście przemaszerowali z pocztami sztandarowymi do Kościoła Św. Stanisława BM, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Solidarności koncelebrowana przez kapelana częstochowskiej Solidarności ks. Ryszarda Umańskiego i proboszcza parafii ks. Stefana Jachimczaka.

07

PAŹ

2010

20407

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1330538_422882046.JPG

Zdjęcie: P1330538_422882046.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.