Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z udziałem starosty myszkowskiego Łukasza Stachery odbyły się w Poraju, w dniu 11 listopada uroczystości z okazji 92. rocznicy odzyskania niepodległości.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wiązanka kwiatów od władz powiatowych

Święto Niepodległości obchodzimy dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po ponad stu dwudziestu latach od rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione ono zostało po raz pierwszy w ostatnich latach II Rzeczpospolitej, a przywrócone w 1989 roku. Obchody Święta Niepodległości w Poraju rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, celebrowaną przez proboszcza Zdzisława Zgrzebnego. Po przejściu ulicami miejscowości druga część oficjalnych uroczystości odbyła się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego na skwerze przed Kinem „Bajka”. W uroczystościach uczestniczyli m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera, wójt Poraja Marian Szczerbak, przewodniczący Rady Gminy Poraj Zbigniew Konieczko, radne powiatowe Anna Socha – Korendo i Danuta Służałek – Jaworska, radni gminni, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, mieszkańcy miejscowości. Podczas tegorocznego Święta Niepodległości były okolicznościowe przemówienia władz samorządowych, złożenie kwiatów przez delegacje, a na koniec w Kinie „Bajka” odbyła się część artystyczna w wykonaniu orkiestr dętych i pań z kół gospodyń wiejskich oraz dzieci.


Fot. Andrzej Kozłowski
Część artystyczna odbyła się w porajskim Kinie "Bajka"

Następnie w godzinach popołudniowych mszę świętą w intencji Ojczyzny, przy mogile w Dębowcu, odprawił ks. proboszcz parafii w Choroniu Jan Lisiecki. We mszy uczestniczyli mieszkańcy Choronia i Dębowca oraz przedstawiciele władz lokalnych, w tym: starosta Łukasz Stachera, wójt Marian Szczerbak, przewodniczący Rady Zbigniew Konieczko i radna powiatowa Danuta Służałek - Jaworska. Starosta Łukasz Stachera i radna Danuta Służałek-Jaworska złożyli okolicznościową wiązankę na mogile poległych w obronie Ojczyzny.

14

LIS

2010

79858

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1340873_381080247.JPG

Zdjęcie: P1340873_381080247.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.