Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przez dwa dni ponad tysiąc uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w spotkaniach pod hasłem „STOP dopalaczom”, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe, Publiczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Myszkowie i dyrekcje szkół. Uczniowie postanowili powiedzieć „NIE” substancjom, które często działają jak narkotyki i powodują podobne spustoszenie w organizmie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wykłady prowadzili dyr. Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Robert Pawlik i terapeuta ds. leczenia uzależnień Irena Kapuśniak

W ciągu dwóch dni w Zespole Szkół Nr 1, ZS Nr 2, w myszkowskim Liceum i ZS w Żarkach z inicjatywy starosty myszkowskiego Łukasza Stachery zorganizowano spotkania dla młodzieży poświęcone dopalaczom. Zorganizowanie spotkań jest odpowiedzią na rozrastający się system dystrybucji substancji psychoaktywnych, a szczególnie powstanie w Myszkowie wyspecjalizowanych sklepów, tzw. smart shops, zajmujących się sprzedażą substancji chemicznych o działaniu psychoaktywnym to jest tzw. dopalaczy. „Miejmy wszyscy świadomość, że ostatnie działania restrykcyjne przyniosą w rezultacie ograniczenie obrotu tymi substancjami, jednak nie całkowitą likwidację problemu. Stąd nasza szeroka akcja profilaktyczna, aby młodzież przestrzec przed zgubnymi skutkami stosowania tych substancji” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Na potwierdzenie słów starosty, można przytoczyć doniesienie mediów z minionego tygodnia, informujących, że jedna z sieci handlujących dopalaczami przeniosła biznes za granicę i wysyła towar do Polski pocztą.


Fot. Andrzej Kozłowski
W każdej ze szkół frekwencja młodzieży była zaskakująco wysoko

Problem niestety nie zniknął i nadal istnieje pilna potrzeba spotkań profilaktycznych. Stroną organizacyjną spotkań profilaktycznych zajęli się dyrektor Poradni Robert Pawlik, dyrektorzy: Eugeniusz Bugaj, Mariola Piątek, Aleksander Surma, Jerzy Bryś oraz rzecznik Starostwa Andrzej Kozłowski – pełnomocnik ds. zapobiegania niedostosowaniu społecznemu i zachowań patologicznych wśród dzieci i młodzieży. Profilaktycznym działaniem objęci zostali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkań młodzież miała okazję do wysłuchania prelekcji wygłaszanych przez dyrektora Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Roberta Pawlika i psychologa ds. terapii uzależnień Ireny Kapuśniak. Młodzież poznała teoretycznie szkodliwy wpływ „wyrobów kolekcjonerskich”. W czasie spotkań przytaczano wiele tragicznych przypadków zachowań młodzieży po zażyciu dopalaczy, narkotyków bądź innych środków odurzających, z jakimi na co dzień w swojej pracy stykają się psychologowie. Jak podkreślano, walka z dopalaczami jest niezwykle trudna. „Celem podjętej akcji profilaktyczo-edukacyjnej było uświadomienie, jakie faktyczne zagrożenie dla młodych ludzi niesie używanie substancji psychoaktywnych, a przede wszystkim dopalaczy.” - podkreśla Robert Pawlik, dyrektor PPPP. Interesujący sposób przekazu prowadzących pozwolił młodzieży zrozumieć konsekwencje zdrowotne, społeczne i prawne. Każdy z zainteresowanych otrzymał do rąk ulotkę przestrzegającą przed dopalaczami.

07

LIS

2010

82057

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1340353_118853041.JPG

Zdjęcie: P1340353_118853041.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.