Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wykonanie nowej nawierzchni i oznakowania drogi będą rezultatem prac drugiego etapu inwestycji na powiatowej drodze z Pińczyc przez Zabijak do DK1. Starostwo właśnie uzyskało dofinansowanie tej inwestycji w ramach tzw. „schetynówek”.


Fot. Andrzej Kozłowski
Tak wygląda zmodernizowany w pierwszym etapie odcinek drogi

Zadanie inwestycyjne Starostwa pod nazwą Przebudowa drogi powiatowej Nr 3804 S odcinek DK 1 - Zabijak - Pinczyce – Huta Stara ETAP II, uzyskał dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Dróg Lokalnych 2008–2011. W miniony piątek 29 października pozytywnie wniosek oceniła Komisja Oceny i Wyboru Projektów III edycji programu. Z powodu ograniczonych środków finansowych zadanie na modernizację drogi z Huty Starej do DK1 zostało podzielone na dwa etapy. I etap został zrealizowany w bieżącym roku ze środków własnych Starostwa, przy udziale pomocy rzeczowej ze strony gminy. II etap z kolei to odcinek drogi Pińczyce – Zabijak – do DK1 na dł. 3,1 km. Wkład własny Starostwa wyniesie 2,4 mln zł., tyle samo starosta pozyskał ze "schetynówek". „Pozyskanie kolejnych 2,5 mln zł świadczy o naszej skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych. W ostatnim roku zrealizowaliśmy rekordową ilość inwestycji drogowych. Dzięki temu po zdecydowanej większości powiatowych dróg jeździ się bezpieczniej i komfortowo” - mówi starosta myszkowski Łukasz Stachera. Projekt zyskał ocenę 86 punktów. Obecnie droga przejawia znaczący wzrost natężenia ruchu, co związane jest z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej nr 1 w Zabijaku oraz pośrednim dostępem do drogi wojewódzkiej nr 793 w Myszkowie Będuszu. Przebudowa polegać będzie na wzmocnieniu nawierzchni, poszerzeniu jezdni na łukach do 6,20 m, poszerzeniu drogi do szerokości 5,5 m i wykonaniu nowej nawierzchni na całym odcinku. Zwiększy się płynność ruchu i bezpieczeństwo, a zmniejszy zaś czas przejazdu. Realizacja planowanego przedsięwzięcia poprawi dostępność komunikacyjną mieszkańcom Powiatu Myszkowskiego do głównych dróg, a szczególności do istniejących terenów rolnych, gospodarczych i posesji. Poprawi dojazd i dowóz młodzieży szklonej do szkół, wpłynie na spójność i rozwój drogowego układu komunikacyjnego na obszarze objętym projektem.

02

LIS

2010

80214

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

11_307624547.JPG

Zdjęcie: 11_307624547.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.