Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dostaliśmy na termomodernizację Szpitala

Ocieplenie ścian i elewacji starej części Szpitala, wymiana urządzeń ciepłej wody, wymiana centralnego ogrzewania oraz modernizacja kotłowni - to wszystko będzie wykonane w ramach kompleksowej termomodernizacji tej części szpitala, którą SP ZOZ planuje przeprowadzić. Wniosek o dofinansowanie z Unii na sfinansowanie prac uzyskał w piątek pozytywną ocenę w Urzędzie Marszałkowskim.


Fot. Andrzej Kozłowski
Z lewej stara część szpitala, z prawej nowo powstające skrzydło

W ubiegłym tygodniu wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski przekazał pomyślne informacje, że wniosek złożony na przełomie kwietnia i maja br., przez myszkowski Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Myszkowie, wybrany został do dofinansowania. Szpital Powiatowy złożył wówczas wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Priorytet: V Środowisko Działanie/Poddziałanie: 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii, na kompleksową termomodernizację budynku Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Kwota dofinansowania wynosi 1,2 mln zł, całość prac ma kosztować 1,9 mln zł. Jest to więc 85% dofinansowania. Za pozyskane środki przeprowadzone zostaną prace polegające na całkowitym ociepleniu elewacji budynku starej części Szpitala, zmodernizowaniu kotłowni, centralnego ogrzewania oraz wymiany urządzeń do przesyłu ciepłej wody. Jak wspólnie podkreślają wicemarszałek Mariusz Kleszczewski i starosta Łukasz Stachera: „Dzięki pozyskanym środkom możliwe będzie zmodernizowanie starej części szpitala, a tym samym nadanie mu jednolitego wyglądu wizualnego korelującego z wyglądem nowego skrzydła. Możliwe stanie się obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala poprzez uzyskanie oszczędności z ogrzewania. A ponadto 1,2 mln zł środków zostanie w powiecie.” W sumie do dofinansowania wybranych zostało 19 projektów zlokalizowanych na obszarze gmin do 50 tys. mieszkańców oraz 9 projektów zlokalizowanych na obszarze gmin powyżej 50 tys. mieszkańców.

02

LIS

2010

13324

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1220912_387516851.JPG

Zdjęcie: P1220912_387516851.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.