Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Remont drogi Poraj – Choroń na finiszu

Trwają końcowe prace przy przebudowie powiatowej drogi z Poraja do Choronia. Do wykonania pozostały już tylko prace końcowe. W ciągu najbliższych kilkunastu dni droga będzie oddana do użytku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Finiszowy etap prac na drodze starosta Łukasz Stachera osobiście dogląda wraz z radną Anna Sochą - Korendo i mieszkańcami Poraja Januszem Błaszczykiem i Choronia Andrzejem Pawłowskim

Modernizacja drogi z Poraja do Choronia rozpoczęła się w czerwcu br. Odcinek drogi na terenie powiatu myszkowskiego jest częścia wiekszej inwestycji wiodącej z Poraja do Częstochowy. Prace wykonywane były etapami, tak aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Powiatowi drogowcy wkrótce zakończą całkowicie prace. W ubiegłym tygodniu starosta myszkowski Łukasz Stachera, wraz z radnymi i mieszkańcami Poraja i Choronia oraz wykonawcą inwestycji, dokonał przeglądu stanu zaawansowania prac przy budowie drogi. „Budowa drogi Poraj – Choroń to bardzo ważna dla społeczności Poraja i Choronia inwestycja. Długo oczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja Starostwa dobiega właśnie końca”. - mówił starosta Łukasz Stachera. „To największa drogowa inwestycja w historii powiatu myszkowskiego. Dla nas najważniejsza. Mam osobistą satysfakcję, że udało się pokonać wszelkie trudności i droga została zmodernizowana.” Jak widać, myszkowskie Starostwo, jako lider wykonując największy ogrom pracy, poradziło sobie z inwestycją bardzo szybko. Środki na budowę drogi pochodziły w głównej mierze ze środków unijnych i środków własnych Starostwa. Długość nowego odcinka wynosi 5,3 km, na którym położona została nowa nawierzchnia, nowe chodniki, odwodnienie oraz oznakowanie drogi. Już za kilkanaście dni prace zakończą się całkowicie. Prace ciągnęły za sobą pewne utrudnienia w ruchu. Niemal przez cały czas trwania przebudowy utrudnienia nie były zbyt dokuczliwe, a droga była przejezdna.

04

LIS

2010

68930

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1330838_236409318.JPG

Zdjęcie: P1330838_236409318.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.