Rywalizowali szachiści

W sobotę 30 października, w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Myszkowskiego Łukasza Stachery, zmierzyli swe siły szachiści.

Uczestnicy Turnieju Szachowego

Przy szachownicach zameldowało się w sumie 32 graczy, rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych. „Odbywający się w bardzo dobrych warunkach turniej, miał bardzo interesujący przebieg, a rozgrywki były momentami pełne sportowej dramaturgii.” - podsumowuje turniej Andrzej Błoński, z LKS „Polonia” Poraj. W sumie rozegrano siedem rund. Organizatorem turnieju byli: Starosta Myszkowski, dyrektor Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju, LKS „Polonia” Poraj - sekcja szachowa, dyrektor GOK-u w Poraju. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe, P-15 (15 minut dla zawodnika).
Wyniki:
1.Maciej Klekowski UKS Hetman Koronny Trzebinia 6 pkt
2.Marek Strączyński UKS Hetman Częstochowa 6 pkt.
3.Sebastian Hatlapa UKS Hetman Częstochowa 5.5 pkt
4.Kazimierz Mika LKS Polonia Poraj 5.0 pkt
5.Waldemar Bąbel UKS Hetman Częstochowa 5.0 pkt
6.Zdzisław Piech UKS Hetman Częstochowa 5.0 pkt
7.Piotr Ptaszek UKS Hetman Częstochowa 4.5 pkt
8.Dawid Bednarski UKS Hetman Częstochowa 4.5 pkt
9.Piotr Mucha PSSz Pszczyna 4.0 pkt
10.Marek Zychowski UKS Hetman Częstochowa 4.0 pkt
Dla zwycięzców Turnieju szachowego starosta myszkowski Łukasz Stachera ufundował dodatkowe nagrody pieniężne za pierwsze miejsce 250 zł, drugie miejsce 150 zł, a za trzecie 100 zł. Starosta ufundował również puchary i dyplomy dla zwycięzców. We wręczeniu nagród staroście Łukaszowi Stacherze towarzyszyli dyrektor porajskiego gimnazjum Beata Cichoń, prezes LKS „Polonia” Poraj Michał Grzybowski, prezes PTTKiFS Andrzej Pawłowski. Starosta podziękował również organizatorom sportów szachowych w powiecie myszkowskim. Okolicznościowe statuetki i dyplomy otrzymali: Barbara Dobosz – Szmida, Igor Pyrkosz, Elżbieta Pyrkosz i Andrzej Błoński.
LIS

P1340545_190966953.JPG