Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Droga z Przybynowa do Zaborza już gotowa

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe zakończyło realizację dużej inwestycji w gminie Żarki, na drodze z Przybynowa do Zaborza. Nowa, poszerzona nawierzchnia, oznakowanie poziome i pionowe – z tego mogą cieszyć się mieszkańcy oraz wszyscy przejezdni, korzystający z tej ważnej powiatowej drogi. Efekt prac jest widoczny. Inwestycję współfinansował żarecki samorząd. W czwartek 28 października nastąpiło jej oficjalne otwarcie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalne otwarcie powiatowej drogi z Przybynowa do Zaborza

Oficjalne otwarcie drogi nastąpiło w czwartek 28 października br., przed kościołem w Przybynowie. Dość licznie stawili się mieszkańcy Przybynowa i Zaborza, którzy oczekiwali tej drogi od wielu lat. Teraz spełniły się ich marzenia. Wstęgę przecięli: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, przewodnicząca rady miasta Stanisława Nowak, radni powiatowi Jadwiga Skalec i Mariusz Trepka, radni gminy Zdzisław Tylkowski i Henryk Świerdza, dyrektor zarządu dróg Mariusz Sikora, wykonawca Zdzisław Nowak z firmy DROG-BUD, a przede wszystkim mieszkańcy obu miejscowości. W imieniu rady powiatu i zarządu głos zabrał starosta myszkowski Łukasz Stachera, który powiedział m.in.: „Cieszę się, że kolejna inwestycja powiatowa w gminie Żarki została zakończona, dzięki temu mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Inwestycja była bardzo potrzebna.” Starosta podziękował również za wsparcie samorządowi żareckiemu, wykonawcom drogi, życząc mieszkańcom sprawnego przejazdu po niej. Jak zapowiedział starosta, czyni zaawansowane rozmowy z samorządem częstochowskim w sprawie przeprowadzenia remontu na części drogi leżącej w granicach powiatu częstochowskiego i połączenia jej z wyremontowanym odcinkiem z Poraja do Choronia i Biskupic. „Trzeba było jeździć starą drogą, żeby wiedzieć, ile znaczy dla nas nowa” - podkreślali wyraźnie usatysfakcjonowani mieszkańcy miejscowości. Nie dziwi ten fakt zważywszy to, jak droga wyglądała uprzednio, przez lata będąc praktycznie nieprzejezdną. Starosta myszkowski Łukasz Stachera, w trakcie spotkań z mieszkańcami miejscowości Przybynów i Zaborze, obiecywał, że droga powiatowa zostanie wykonana. Dziś kierowców cieszy równiutki asfalt. „Droga była w przeszłości najgorszą w powiecie, dziś jest najlepszą” - podkreślał burmistrz Żarek Klemens Podlejski, dziękując władzom powiatu za realizację inwestycji. Samorząd gminy Żarki dołożył z własnego budżetu na remont drogi 100 tys. zł. Całość prac wyniosła blisko 2 mln zł. Na modernizację drogi pozyskano dodatkowo 1 milion 300 tysięcy złotych na jej remont z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z uwagi na zniszczenie drogi. Drogowcy z przedsiębiorstwa DROG-BUD z Lubojenki i Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych, wykonali odbudowę istniejącej drogi na długości 3 km. Nową drogę poświęcił ks. proboszcz Roman Cer z parafii pw. Św. Mikołaja w Przybynowie

06

LIS

2010

28043

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1340465_259562729.JPG

Zdjęcie: P1340465_259562729.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.