Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas pierwszej sesji w miniony czwartek 2 grudnia, radni wojewódzcy wybrali przewodniczących Sejmiku oraz Zarząd Województwa Śląskiego IV kadencji. Pierwszym zastępcą marszałka Adama Matusiewicza - Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego został wybrany Mariusz Kleszczewski. Po raz pierwszy w historii w zarządzie zasiądą również kobiety.


Fot. Urząd Marszałkowski
Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski (z lewej)

Przewodniczącym Sejmiku został Bogusław Śmigielski (PO), a wiceprzewodniczącymi: Andrzej Kamiński (PiS), Andrzej Gościniak (PO) oraz Michał Czarski (SLD). Marszałkiem Województwa Śląskiego został wybrany Adam Matusiewicz (PO), wicemarszałkami: Aleksandra Gajewska-Przydryga (PO) i Mariusz Kleszczewski (PO). Funkcję członka Zarządu będzie pełnić Aleksandra Banasiak (PSL). Kandydatura Jerzego Gorzelika (RAŚ) na członka zarządu nie uzyskała wystarczającego poparcia radnych (23 za, 23 przeciw, 1 wstrzymujący się). Sejmik ma na kolejnym posiedzeniu rozpatrzyć ponownie tę kandydaturę.
Nowy marszałek województwa jest z zawodu ekonomistą. Od 2007 roku sprawował funkcję wicewojewody śląskiego, wcześniej od 2000 do 2007 roku był skarbnikiem miasta Pszczyna.


Mariusz Kleszczewski

Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski urodził się 29 sierpnia 1965. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, specjalistą chirurgii urazowej i ortopedii. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Ochroną Zdrowia.
Od 1996 r. zastępca ordynatora w Oddziale Chirurgii Urazowej Szpitala Powiatowego w Myszkowie. W 2007 r. został dyrektorem naczelnym Szpitala Powiatowego ZOZ w Myszkowie. Mariusz Kleszczewski był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego oraz członkiem Zarządu Województwa Śląskiego minionej III kadencji. W Urzędzie Marszałkowskim kierował pracą trzech wydziałów: Edukacji i Nauki, Turystyki i Sportu oraz Zdrowia i Polityki Społecznej.
Mieszka w Myszkowie. Żonaty, dwoje dzieci. Jego córka uczy się w szkole podstawowej, a syn w gimnazjum. Jego hobby to narty, podróże, nurkowanie i astronomia. Mariusz Kleszczewski uzyskał mandat Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego IV kadencji w okręgu nr 6 z listy Platformy Obywatelskiej. Zdobył 19674 głosów.

06

GRU

2010

21034

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

IMG_8549_440186002.JPG

Zdjęcie: IMG_8549_440186002.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.