Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Usuwanie śniegu i sopli to obowiązek!W związku z okresem zimowym, Biuro Zarządzania Kryzysowego Starosty Myszkowskiego przypomina o obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych. To zadanie leży w gestii właścicieli, zarządców i administratorów obiektów.

O ile stan dróg i chodników to kwestia ważna ze względu na komfort i bezpieczeństwo przechodniów oraz kierowców, to stan dachów jest kwestią bezpieczeństwa trwałości konstrukcyjnej budynków jako całości i pokpienie tematu może nawet grozić katastrofami budowlanymi.
Specjaliści podają, że metr kwadratowy zmrożonego i namiękniętego śniegu o grubości kilkudziesięciu centymetrów może ważyć nawet... 250 kilogramów. Tak więc kawałek dachu o rozmiarach 10 x 10 metrów będzie obciążony 100 razy bardziej.
Nakazem wojewody śląskiego właściciele, administratorzy i zarządcy obiektów są zobligowani do monitorowania pokrywy śnieżnej lub lodowej zalegającej na dachach, stropodachach, tarasach użytkowych, balkonach lub tym podobnych elementach budynków mających znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania.
Usuwanie nadmiaru śniegu lub lodu z dachów budynków o dużych powierzchniach, wykonanych jako lekkie konstrukcje stalowe, winno odbywać się pod nadzorem osób posiadających wiedzę techniczną w taki sposób, aby nie doszło do wystąpienia najniekorzystniejszego układu obciążeń dla konstrukcji.

05

GRU

2010

62005

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sople_dd_810922758.jpg

Zdjęcie: sople_dd_810922758.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.