Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Posiedzenie Zarządu Powiatu w dn. 23.02.2011 r. w dużej mierze poświęcone było sprawom edukacji w powiecie myszkowskim. Oprócz programu Comenius omówiono nowoczesny system elektronicznej rekrutacji uczniów.

Członkowie Zarządu w pierwszej kolejności wysłuchali przedstawicielek Zespołu Szkół w Żarkach, które opowiadały o pozytywnych aspektach udziału placówki w nowej edycji programu Comenius. Uczniowie będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami innych narodowości oraz rozwijania swoich kompetencji językowych. Program pozwala również poznać i zrozumieć kulturę państw partnerskich. Współorganizatorami projektu będą nauczyciele z Turcji, Węgier, Rumunii oraz Wielkiej Brytanii. Tematem przedsięwzięcia w tej edycji będzie „Przyroda i ekologia”. Dzięki temu we wspólnych działaniach uczestniczyć będą nie tylko nauczyciele języków obcych, ale również przedmiotów biologicznych.

Wystąpienie Pani Wicedyrektor ZS w Żarkach Bożeny Prokopowicz oraz Pani Edyty Bacior wiązało się z uzyskaniem poparcia ze strony Zarządu Powiatu dla złożenia wniosku na nową edycję programu. Członkowie poparli zaangażowanie młodych nauczycielek, a wyniki etapu selekcji poznamy w czerwcu lub lipcu.


Wicedyrektor ZS w Żarkach Bożena Prokopowicz oraz Pani Edyta Bacior

Tematem, który również został poruszony podczas posiedzenia Zarządu Powiatu, było wprowadzenie do szkół ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego programu elektronicznej rekrutacji uczniów. Z uwagi na wciąż rozwijającą się komputeryzację oraz dążenie do minimalizacji formalności, działania w zakresie wprowadzenie rekrutacji online są niezbędne we współczesnych placówkach oświatowych. Program niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla uczniów, rodziców jak i szkół oraz organów nadzorujących placówki. Elektroniczna rekrutacja ułatwi przede wszystkim dostęp do aktualnych informacji o wolnych miejscach oraz ofercie szkół. Możliwe będzie również śledzenie dokładnych statystyk i wyników naboru uczniów. System w znacznym stopniu zaoszczędzi czas i pieniądze osób zaangażowanych w proces rekrutacji. Oferta została przyjęta przez Zarząd Powiatu i w roku szkolnym 2011/2012 będzie wprowadzona do 4 szkół ponadgimnazjalnych w powiecie.

Dyskusji Zarządu poddano również planowaną zmianę w schemacie organizacyjnym Starostwa Powiatowego. Modyfikacja dotyczy utworzenia stanowiska kasy, co pozytywnie wpłynie na jakość obsługi i wygodę interesantów. Po przeanalizowaniu kosztów i dodatkowych inwestycji, Zarząd Powiatu pozytywnie ustosunkował się do pomysłu. W kasie zatrudniony będzie pracownik Starostwa, a otwarcie nowego punktu nastąpi w lipcu 2011 roku.

24

LUT

2011

32618

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

23.02a_658258471.jpg

Zdjęcie: 23.02a_658258471.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.