Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Opuść gimnazjum klikając myszką!

W XXI wieku nie ma chyba osoby, która nie miałaby do czynienia z komputerem, Internetem lub wirtualnym światem. Wszystko, co nas otacza jest efektem, celem lub skutkiem komputeryzacji. Dzięki Internetowi i działalności w wirtualnej rzeczywistości można realizować wiele zadań i obowiązków życia codziennego.

Od roku szkolnego 2011/2012 absolwenci gimnazjów w powiecie myszkowskim będą mogli zapisywać się do szkół drogą elektroniczną. Decyzją Zarządu Powiatu z dn. 23.02.2011 roku, do 4 szkół ponadgimnzjalnych zakupiony zostanie program elektronicznej rekrutacji. Wcześniej tego samego dnia odbyło się spotkanie przedstawicieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz Zarządu Powiatu na temat „Elektroniczna rekrutacja na rok szkolny 2011/2012”. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania informacji o programie, który ma obsługiwać proces naboru uczniów do szkół.

System daje stałą i pełną kontrolę nad przebiegiem procesu, dzięki czemu niemożliwe jest blokowanie miejsc przez jednego kandydata. Tworzenie przez szkoły wspólnych baz danych zapobiega chaosowi, oszczędza czas i ogranicza stres młodych ludzi. Program pozwala również na bieżąco śledzić etapy naboru i otrzymywać informacje o wolnych miejscach. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu gimnazjaliści będą mogli porównywać oferty poszczególnych szkół i korzystać ze statystyk popularności konkretnych oddziałów. Niewątpliwą zaletą systemu jest także ograniczenie liczby kontaktów kandydata ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz wyeliminowanie niepotrzebnych dokumentów. Pomysłodawcy programu całkowicie usunęli problem związany z przeciążeniem systemu podczas ogłaszania wyników rekrutacji.

Podczas spotkania Pan Bogdan Lewandowski - dyrektor firmy wprowadzającej elektroniczny nabór do szkół – wyjaśniał wątpliwości i odpowiadał na pytania przedstawicieli szkół i Zarządu Powiatu. Innowacyjny pomysł zyskał zainteresowanie i poparcie ze strony reprezentantów placówek edukacyjnych. Obecnie szkoły ponadgimnazjalne przygotowują swoje oferty, które już od ok. 10 kwietnia 2011 roku będą dostępne na stronie internetowej www.slaskie.edu.com.pl. Sam nabór rozpocznie się zgodnie z Decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty 9 maja 2011 roku.

25

LUT

2011

43110

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.