Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do


W wyniku Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dn. 4 marca 2010 roku rozwiązana została Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lublińcu, przez co dokonano reorganizacji administracyjnej w WKU Częstochowa, do której przynależy również powiat myszkowski.

Z dniem 1 stycznia 2011 r. obowiązki rozformowanego WKU w Lublińcu przejęła w całości Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie, obejmując tym samym swoim zasięgiem terytorialnym miasto Lubliniec wraz z dwoma powiatami, tj. kłobuckim oraz lublinieckim. Obecnie częstochowski organ administruje teren, który zawiera się w granicach czterech powiatów: częstochowskim, kłobuckim, lublinieckim i myszkowskim. Swoje zadania WKU realizuje również na terenie miasta Częstochowa.

Nowy zapis stał się podstawą do zorganizowania 28 lutego br. seminarium, w którym uczestniczył również Starosta Myszkowski Leon Okraska. Spotkanie dotyczyło m.in. zasad i form współpracy terenowych organów administracji wojskowej z administracją samorządową oraz obecnej sytuacji organizacyjnej WKU w Częstochowie. Jednostka obejmuje obszar o powierzchni 3869 km2 i jest największą komendą w województwie śląskim. WKU jest organem realizującym zadania związane z administrowaniem rezerwami osobowymi, w tym również rekrutacją i naborem ochotników do zawodowej służby wojskowej, służby w ramach Narodowych Sił Rezerwowych, służby przygotowawczej oraz naborem do szkolnictwa wojskowego.

03

MAR

2011

2489

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

1.03_105678754.JPG

Zdjęcie: 1.03_105678754.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.