Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tematy poruszane podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 2 marca 2011 roku odnosiły się głównie do inwestycji planowanych w tym roku. Omawiano zarówno przedsięwzięcia drogowe, jak i działania służące aktywności społeczeństwa.

XII posiedzenie Zarządu Starosta Leon Okraska rozpoczął pozytywną informacją. „Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego z dn. 24 lutego 2011 roku nasz wniosek „Biznes Otwarty dla Wszystkich” został ulokowany na 3 miejscu”. W ramach Działania 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki złożono 64 wnioski, a wysoka pozycja naszego projektu oznacza, że Myszków ma ogromne szanse na dofinansowanie. Celem przedsięwzięcia jest promocja oraz wspieranie inicjatyw zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy oraz rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Program „Biznes Otwarty dla Wszystkich” będzie trwał 2 lata. Starosta poinformował również uczestników posiedzenia, że w Urzędzie Marszałkowskim zapadła decyzja o przyznaniu Zespołowi Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach Boiska-Orlik.

Pozytywnych informacji dostarczył Zarządowi również Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Mariusz Sikora. Dyrektor zwrócił się z prośbą do Zarządu o wprowadzenie do planu finansowego powiatu dodatkowych zadań inwestycyjnych. Nowe przedsięwzięcia wiążą się z otrzymaniem od Ministra Spraw Zagranicznych promesy w wysokości 800.000 zł. Inwestycje dotyczyć będą przebudowy drogi powiatowej Nr 1016S od granicy powiatu do Niegowy oraz drogi Nr 1015S z Mzurowa do granicy powiatu. Oba odcinki zostały zniszczone podczas zeszłorocznej powodzi.

Do kwestii inwestowania odnosił się również wniosek Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letnisko, które jest inicjatorem programu „Czysty Las, Czyste Letnisko”. Wniosek złożony przez prezesa Zarządu dotyczył sfinansowania zakupu 500 sztuk stojaków na worki do segregacji odpadów. Zarząd Powiatu pozytywnie przychylił się do prośby towarzystwa, jednak ze względu na ograniczone środki finansowe przekazał na ten cel tylko część wymaganej kwoty. Uczestnicy posiedzenia wyrazili przy tej okazji słowa podziwu i wsparcia dla inicjatywy mieszkańców z letniskowej miejscowości.

W dalszej części posiedzenia omówiono możliwości wynajmu nieruchomości należących do jednostek podległych Starostwu Powiatowemu. Pierwszy wniosek dotyczył sali konferencyjnej w budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Dyrektor Marek Węgrzynowicz zwrócił się do Zarządu z prośbą o wyrażenie zgody na odpłatne wynajmowanie sali z przeznaczeniem na szkolenia. Pod wynajem przeznaczone zostaną również dwa pomieszczenia w ZS im. T. Kościuszki w Żarkach. W jednym z nich mieściła się wcześniej stołówka, a drugie jest częścią korytarza, gdzie planuje się otworzyć kawiarenkę.

Posiedzenie Zarządu Powiatu dn. 2.03.2011 r.

07

MAR

2011

72040

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

7.03_584664215.jpg

Zdjęcie: 7.03_584664215.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.