Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"PITAGORAS 2007 - program pomocy osobom z uszkodzeniem słuchu"

Na podstawie pisma Oddziału Śląskiego PFRON nr 0-12/OPP/542/2011/BC/KK z dn. 09.02.2011 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie informuje, iż w 2011 roku w woj. śląskim będzie realizowany program pn. „PITAGORAS 2007 – program pomocy osobom z uszkodzeniem słuchu”.

Adresatami wymienionego programu są uczelnie i szkoły policealne, natomiast uczestnikami programu są osoby niesłyszące lub niedosłyszące, w tym głuchoniewidome i głuchoniedowidzące, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, studiują., uczą się w szkołach policealnych lub uczą się na kursach przygotowawczych do egzaminów do szkół wyższych, organizowanych przez uczelnie oraz zgłaszają potrzebę korzystania z usług tłumacza migowego.

Program finansowany jest ze środków PFRON. W ramach programu przewiduje się: dofinansowanie usług tłumacza migowego świadczącego usługi na rzecz uczestników programu, a w przypadku uczelni lub szkół policealnych:
a) dofinansowanie zakupu i montażu urządzeń wspomagających słyszenie dla uczestników programu, o których mowa w rozdziale III ust. 2 pkt 1,
b) dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu komputerowego, elektronicznego i oprogramowania oraz poszczególnych elementów służących jego uzasadnionej rozbudowie,
c) dofinansowanie zakupu specjalistycznych elektronicznych urządzeń brajlowskich oraz poszczególnych elementów służących ich uzasadnionej rozbudowie,
d) dofinansowanie zakupu urządzeń lektorskich,
e) dofinansowanie zakupu kserokopiarki,
f) dofinansowanie zakupu faxu.

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest wniesienie wkładu własnego w wysokości 2% ceny brutto zakupu urządzeń. Prace własne przy montażu urządzeń wspomagających słyszenie, wykonane przez uczelnię, szkołę policealną można zaliczyć jako wymagany wkład własny pod warunkiem, że dostawca tych urządzeń wyrazi zgodę i określi ich wartość.

Wnioski dotyczące realizacji powyższego programu w zakresie dofinansowania kosztów usług tłumacza migowego można składać do Oddziału Śląskiego PFRON w Katowicach w terminie do dnia 15 kwietnia 2011 roku.

Procedury realizacji programu znajdują się na stronie internetowej www.pfron.org.pl

Szczegółowych informacji udziela przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON w Katowicach Pani Krystyna Koszyk pod nr telefonu 0-32/493-21-19.17

LUT

2011

70332

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.