Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wnioski, które rozpatrywano podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 23 marca, dotyczyły głównie dotacji i środków wspomagania finansowego. Wśród wnioskodawców znalazły się przede wszystkim organizacje, które na co dzień dbają nie tylko o bezpieczeństwo obywateli, ale i również ich rozwój duchowy.

Jako pierwszy z wnioskiem wystąpił Pan Mariusz Sikora z Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie. Pan Dyrektor zwrócił się z prośbą do Zarządu Powiatu o zwiększenie środków finansowych na przebudowę drogi powiatowej Nr 1714S, na odcinku ul. 1 Maja, od ul. Jaworznickiej do ul. Modrzejowskiej. Wyższe koszty są konsekwencją nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, w wyniku której podniesiono stawkę podatku VAT z 22% na 23%. Spotkanie z Panem Sikorą było okazją do dyskusji na temat innych inwestycji drogowych, które wymagają jak najszybszego działania. Powiat chciałby w przyszłości zainwestować w nową nawierzchnię na ul. Bory oraz ul. Kościuszki, na odcinku wiadukt - światła na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego. Planuje się również modernizację wiaduktu i ronda przed Urzędem Miasta.

Wydatki remontowe ponieść zamierza również Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie, która zwróciła się do Zarządu Powiatu o wsparcie finansowe w tym zakresie. Komendant otrzymaną kwotę zamierza przekazać głównie na remont i doposażenie pomieszczeń biurowych.

Kolejną instytucją, która zwróciła się do Zarządu o środki finansowe, była Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Jaworzniku. Ksiądz Marek Pacyna zamierza zorganizować 5-dniowy wyjazd wakacyjny do Szczawnicy pn. „Pieniński wakacyjny rajd dla młodzieży”. Uczestnikami wycieczki mają być dzieci w wieku od 13 do 18 lat, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Wniosek księdza proboszcza został pozytywnie przyjęty przez członków Zarządu, jednak z uwagi na ograniczone środki, organizatorom przyznano tylko 10% wnioskowanej kwoty.

Negatywnie natomiast, przyjęta została prośba Komendanta Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, która dotyczyła przyznania kwoty w przedziale od 5.000 do 10.000 zł. Za otrzymane środki planowano zakupić części zamienne oraz paliwo do samochodów służbowych, a także towary i usługi służące do utrzymania sprzętu technicznego.

Na posiedzeniu Zarządu omówiono także pismo Pana Aleksandra Surmy, w sprawie przedłużenia pracy na stanowisku dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie. Zarząd, powołując się na dotychczasową współpracę i doświadczenie Pana Surmy, pozytywnie rozpatrzył prośbę dyrektora. Zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty, w celu przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora, wymagana jest również akceptacja Rady Pedagogicznej Szkoły oraz Kuratora Oświaty.

25

MAR

2011

64919

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.