Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

„Sto lat” dla emerytowanych nauczycieli

Dzień Kobiet jest jedną z niewielu okazji, która pozwala zebrać w jednym miejscu tak wiele szczególnych osób. 8 marca w restauracji Bonsai odbyło się spotkanie Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego z udziałem zaproszonych gości.

Już tradycją stały się coroczne spotkania Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego z okazji Dnia Kobiet. W tym roku w uroczystości uczestniczyło 127 osób, a wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Wicestarosta Jan Kieras, Burmistrz Włodzimierz Żak, Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Skorek-Kawka oraz Dyrektor MDK Jarosław Jaskólski.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem zaproszonych gości oraz członków Związku. W dalszej części uroczystości goście przekazali na ręce Przewodniczącej Jadwigi Matyji kwiaty oraz osobiste życzenia. Wicestarosta Jan Kieras mówił: „Szanowne Panie, życzę Wam w tym pięknym dniu, aby Was wszędzie kłopoty szerokim łukiem omijały, abyście się czuły szczęśliwe, spełnione, kochane i kochające”. Wicestarosta odczytał również list w imieniu Starosty Leona Okraski, który ze względu na Kongres Starostów, nie mógł przybyć na ceremonię. Starosta przekazał paniom życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i radości oraz podziękowanie za „trud oraz serce włożone w pracę”.

W drugiej części spotkania organizatorzy zapewnili dla zebranych część artystyczną, przygotowaną przez podopiecznych Pani Anny Krajewskiej. Podczas prezentacji specjalnych utworów dla kobiet, młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 wykazała się ogromnym talentem recytatorskim i wokalnym. Uroczystość była również okazją do przedstawienia wybitnych członkiń Związku, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i artystycznym powiatu. Przewodnicząca Jadwiga Matyja szczególnie wyróżniła Marię Wosik, Danutę Kumor, Praksedę Noszczyk, Irenę Białą, Stanisławę Mondraszek, Halinę Skorek-Kawka oraz Elżbietę Kościow. Po uroczystym obiedzie był czas na rozmowy i wymianę wrażeń.
Przewodnicząca Jadwiga Matyja odbiera kwiaty z rąk Wicestarosty

09

MAR

2011

44476

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

9.03aaa_416081824.jpg

Zdjęcie: 9.03aaa_416081824.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.