Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wiedza pożarnicza młodzieży nagrodzona

Każdy z nas wie, jak niebezpieczny może być pożar i jego skutki. Dlatego też, tak ważne jest uświadamianie najmłodszych o sile ognia. Doskonałym przykładem nauki jest udział uczniów w konkursach organizowanych z udziałem strażaków. Okazję do pogłębienia wiedzy pożarniczej miała ostatnio również młodzież z powiatu myszkowskiego.

W dniu 30 marca w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Myszkowie. Po etapie gminnym, do szczebla powiatowego przeszło 27 uczniów z 12 szkół powiatu myszkowskiego. Eliminacje odbywały się w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W skład komisji weszli: Sergiusz Wiśniewski, Dorota Ćwiląg, Piotr Szulc, Zdzisław Ucieklak, Paweł Nowacki. Witając zgromadzonych Wicestarosta Jan Kieras w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na niebezpieczne skutki, jakie może wywołać wypalanie traw w okresie wiosennym, szczególnie w pobliżu kompleksów leśnych oraz spalanie w ogniskach na działkach przedmiotów zawierających substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska. Starosta podkreślił, że „osoba w młodym wieku, jeżeli posiądzie wiedzę w zakresie zapobiegania pożarom, w okresie późniejszym będzie przestrzegać zasad przeciwpożarowych oraz ostrzegać innych przed skutkami lekceważenia przepisów przeciwpożarowych”.

W pierwszej części konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na 25 pytań w teście z wiedzy pożarniczej. Do drugiej części eliminacji przeszło dziewięcioro uczniów, z każdej grupy wiekowej po trzech. W finale eliminacji komisja oceniała odpowiedzi ustne finalistów, którzy losowali zestawy z 5 pytaniami. Poziom trudności zagadnień był zależny od grupy wiekowej uczniów. Wśród najlepszych znaleźli się:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe
1. Aneta Sikora - Niegowa
2. Kamil Grabiszewski - Koziegłowy
3. Paweł Kostrzejowski - Sokolniki

II grupa wiekowa – szkoły gimnazjalne
1. Daria Dzieża - Niegowa
2. Magdalena Morel - Sokolniki
3. Marlena Bialik - Niegowa

III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
1. Norbert Wiktor - Myszków
2. Patryk Kos - Myszków
3. Mateusz Stypka - Żarki

Zwycięzcy każdej z grup wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 16 kwietnia 2011 roku w Siewierzu.

Uczestnicy Turnieju Wiedzy Pożarniczej

05

KWI

2011

29593

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pozar_836152192.jpg

Zdjęcie: pozar_836152192.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.