Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Majowa Sesja Rady Powiatu i posiedzenie Zarządu

Obrady Rady Powiatu rozpoczęły się w dniu 26 maja w nietypowy sposób. Na początku wyróżniono piłkarzy reprezentujących Starostwo w Turnieju Piłki Halowej oraz najlepszych absolwentów z klas maturalnych w powiecie. W dalszej części posiedzenia przedstawiono sprawozdania z pracy Policji i Straży Pożarnej oraz podjęto kolejne uchwały.

Po otwarciu i przyjęciu protokołów z ostatnich spotkań, Starosta Myszkowski Leon Okraska wręczył wyróżnienia dla reprezentacji Starostwa Powiatowego w IX Jurajskich Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie. Turniej zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Myszkowa. Samorządowcy pokonali Starostwo Zawierciańskie wynikiem 7:3. W drużynie myszkowskiego Starostwa Powiatowego grali: Maciej Piłka, Michał Nowakowski, Marcin Gębka, Krzysztof Janoszka, Michał Lupa, Krzysztof Gajdziak, Tomasz Gil oraz Grzegorz Gęsiarz. Pracownicy przekazali zdobyty Puchar na ręce Starosty Leona Okraski.

Gratulacje dla sportowców nie były jedynym wyróżnieniem podczas posiedzenia Rady Powiatu. W dalszej części spotkania Starosta przygotował nagrody oraz listy gratulacyjne dla najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. Wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie na wyróżnienie zasłużyli: Paulina Dworak, Agnieszka Białas., Ewa Bańka, Anna Kręska. oraz Piotr Kaźmierczak. Najlepsi w Zespole Szkół im. E. Kwiatkowskiego byli: Kamil Męcik oraz Miłosz Proszowski, natomiast z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja wyróżniono Martynę Czyż. Nagrody dla najlepszych absolwentów Zespołu Szkół im. T. Kościuszki otrzymali Patrycja Bartosik, Piotr Żołna i Justyna Szczepanek.

Kolejnym punktem spotkania było zaprezentowanie przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w 2010 roku na terenie powiatu. Dane odnosiły się do efektów pracy KPP w Myszkowie oraz statystyk przestępczości w powiecie. Przedstawiono również informacje dotyczące wypadków, kolizji drogowych oraz działań prewencyjnych w powiecie.

Informacje podsumowujące pracę straży pożarnej w 2010 roku przedstawił Komendant Powiatowy PSP bryg. Dariusz Caban. Analizie poddano katalog zagrożeń i miejsc szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo pożarowe. Omówiono również zatrudnienie, wyposażenie i system łączności Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie, a także zabezpieczenie operacyjne powiatu.

Zgodnie z wcześniej przedstawionym porządkiem, Rada Powiatu uchwalić miała 14 uchwał. Poruszane tematy dotyczyły głównie budżetu oraz placówek edukacyjnych. Zmiany w strukturach trzech szkół ponadgimnazjalnych spowodowane były brakiem zainteresowania ze strony uczniów nauką w liceach profilowanych. Z dniem 31 sierpnia 2011 r. Liceum Profilowane w Żarkach oraz I i II Liceum Profilowane w Myszkowie zostaną zlikwidowane. Przekształcenia dokonano również w SP ZOZ-ie. W drodze uchwały nastąpi likwidacja oddziału przewlekle chorych i utworzenie na jego bazie oddziału chorób wewnętrznych II. Do porządku obrad wprowadzono również dwie dodatkowe uchwały. Dokumenty związane były z przystąpieniem Starostwa Powiatowego do projektu „Europejski urzędnik w jurajskim samorządzie” oraz „Biznes Otwarty dla Wszystkich”.

Po Sesji odbyła się druga część posiedzenia Zarządu Powiatu, którego celem było podpisanie posesyjnych uchwał.

Reprezentacja Starostwa Powiatowego w Myszkowie


Najlepsi absolwenci z powiatu myszkowskiego

31

MAJ

2011

13751

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

26.05b_74852717.jpg

Zdjęcie: 26.05b_74852717.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.