Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na posiedzeniu w dniu 18 maja 2011 r. rozmawiano głównie o inwestycjach realizowanych w powiecie. Część tematów dotyczyła również finansów i rokowań, które zakończyły się wynikiem negatywnym.

Na początku spotkania Starosta Leon Okraska przedstawił aktualny stan inwestycji prowadzonych na terenie powiatu. Obecnie ku końcowi zmierzają prace przy przebudowie ul. 1 Maja. W ramach drogowych inwestycji przygotowywany jest również projekt przebudowy drogi powiatowej Nr 1714S ul. Bory w Myszkowie (od skrzyżowania z ul. Stawową do granicy powiatu zawierciańskiego) na długości ok. 1,350 km. Mowa była również o wniosku o dofinansowanie termomodernizacji budynku ZS nr 1 oraz LO w Myszkowie. Do dnia 30 maja 2011 r. planuje się opracowanie audytu energetycznego i kompleksowej dokumentacji technicznej dla LO oraz zmian audytu energetycznego dla budynku szkolnego ZS nr 1. Przy ZS w Żarkach prowadzone są z kolei prace przygotowawcze do budowy Orlika. Uczniowie oraz mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z boiska piłkarskiego oraz wielofunkcyjnego. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2011 roku.
W dalszej części posiedzenia omawiano projekty uchwał Rady Powiatu. Sprawy dotyczyły głównie zmian w planie wydatków Starostwa Powiatowego. Przeniesienia w budżecie wynikały z aktualnych i planowanych inwestycji, np. termomodernizacja budynków ZS nr 1 i LO w Myszkowie, budowa Orlika w Żarkach.
W kolejnym punkcie omówiono wynik rokowań na sprzedaż nieruchomości Powiatu Myszkowskiego tzw. „Pól Będuskich”. Do dnia 12 maja 2011 r. nie wpłynęło żadne zgłoszenie udziału w rokowaniach, w związku z czym procedura zakończyła się wynikiem negatywnym. Z uwagi na to, że nieruchomość nie została zbyta w ciągu 6 miesięcy od dnia zakończenia drugiego przetargu, procedurę sprzedaży należy rozpocząć od nowa. Przewiduje się, że nowy przetarg ogłoszony zostanie jesienią 2011 r.

25

MAJ

2011

15889

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.