Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

„Kto śpiewa… i recytuje, ten modli się dwa razy”

Rozwinięte słowa św. Augustyna uznać można za motto I Przeglądu Pieśni i Poezji Religijnej, organizowanego w dniu 28 kwietnia pod patronatem ks. abpa Stanisława Nowaka i Starosty Myszkowskiego Leona Okraski. Koncert galowy uczestników odbył się w niedzielę 15 maja w Parafii św. Anny w Myszkowie – Będuszu.

Pomysłodawcami konkursu byli proboszcz Ks. Adam Mikoś i Dyrektor ZS nr 2 im. Kołłątaja w Myszkowie. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród młodzieży wartości chrześcijańskich oraz kultywowanie pieśni i poezji religijnej. Podczas przesłuchań każdy artysta prezentował dwa utwory, które oceniało jury w składzie: Karol Hardych, Ks. Adam Mikoś, Jerzy Bryś, Agnieszka Skorek, Bogumiła Adamek, Weronika Będkowska oraz Magdalena Ryziuk-Wilk. Uczestnikami przeglądu była młodzież w wieku od 12 do 20 lat. Wśród wykonawców pieśni znaleźli się zarówno soliści, jak i duety i zespoły wokalno-instrumentalne. W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyli:

I miejsce Daria Pakuła
II miejsce Jessika Schendzielorz
III miejsce Martyna Kaźmierczak

Wśród Gimnazjalistów na wyróżnienie zasłużyła Milena Syrek. Karolina Syrek zajęła II miejsce, natomiast nagród za pierwsze i trzecie miejsce w tej kategorii nie przyznano.

W kategorii Zespołów nagrodzono:
I miejsce Zespół z Żelisławic
II miejsce Zespół ZS nr 1 w Myszkowie
III miejsce LO w Myszkowie Katarzyna Krzywda, Edyta Zenderowska

W kategorii poezji przeważały utwory Jana Pawła II i księdza Jana Twardowskiego. Wśród wierszy nie brakowało również własnych kompozycji. Za talent recytatorski wyróżniono Sylwię Grzankę, a nagrody otrzymali:
I miejsce Dominik Różewicz
II miejsce Manuela Sikora
III miejsce Ewelina Pęczek

Wszyscy uczestnicy gali prezentowali swoje utwory z wielkim zaangażowaniem. Dało się zauważyć, że oprócz czasu i pracy włożyli w swoje dzieła serce i emocje. Podniosła i pełna zadumy atmosfera udzieliła się również słuchaczom. Na widowni zauważyć można było oddane refleksji twarze Starosty Myszkowskiego Leona Okraski, Wicestarosty Jana Kierasa oraz Dyrektora ZS nr 2 Jerzego Brysia.

Uczestnicy i organizatorzy konkursu na tle ołtarza w kościele św. Anny

Najmłodsza uczestniczka Przeglądu Daria Pakuła

W kościele widzowie zajęli wszystkie miejsca

18

MAJ

2011

48383

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

15.05bbb_489390997.jpg

Zdjęcie: 15.05bbb_489390997.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.