Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

W dniu 12 maja 2011 r. na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele gmin, służb mundurowych oraz jednostek powiatowych.

Zgodnie z porządkiem spotkania w pierwszej kolejności omówiono „Powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2011-2014”. Uczestnicy posiedzenia, po zapoznaniu się z projektem, przedstawili swoje poprawki i zastrzeżenia. W efekcie jednogłośnie przyjęto program działania na kolejne lata i przekazano do omówienia na najbliższym posiedzeniu Rady Powiatu.

W punkcie drugim był czas na wolne wnioski i bieżące tematy. W pierwszej kolejności poruszono sprawę bezdomnych zwierząt. Szczegółowo omówiono procedurę usuwania rannych i padłych zwierząt w ramach ustawy o utrzymaniu czystości i porządku. Władze gmin powiatu myszkowskiego zostały zobligowane do podpisania umów z lekarzami weterynarii oraz firmami, które specjalizują się w tego typu działaniach. W przypadku stwierdzenia lub podejrzenia choroby zakaźnej, sprawę przejmie powiatowy lekarz weterynarii. Dyskusji poddano również kwestię schroniska dla zwierząt. Wiceburmistrz Iwona Franelak poinformowała, że zamknięcie schroniska dla zwierząt powodowane jest decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Obecne schronisko było bowiem budowane jako azyl dla psów i na dzisiaj nie spełnia wymaganych standardów. Na bieżące utrzymanie schroniska Gmina ma zabezpieczone środki. Ostateczny termin nie jest jeszcze znany, jednak już zdecydowano o dogłębnej analizie problemu przy okazji następnego posiedzenia Komisji.

Kolejną sprawą, z którą zmaga się gmina Myszków, jest zagrożenie związane z zalegającymi środkami chemicznymi na Osińskiej Górze. Składowane odpady znajdują się na terenie prywatnej posesji, dlatego też gmina ma ogromny problem z usunięciem niebezpieczeństwa. Sprawy nie ułatwiają także ogromne koszty związane z oczyszczeniem terenu. Ostatecznie zdecydowano o wystąpieniu do Wojewody Śląskiego o pomoc finansową i interwencję u władz państwowych.

Pozytywnym akcentem spotkania była dyskusja uczestników na temat wyścigu dookoła Polski, który przez teren powiatu przejedzie 1 sierpnia 2011 roku. Służby mundurowe wstępnie omówiły plan zabezpieczenia trasy i przygotowania drogi do przejazdu kolarzy. W dniu 2 czerwca Starostwo Powiatowe odwiedzi Lech Piasecki – Dyrektor ds. Sportowych Lang Team Sp. z o.o., który doświadczeniem wspomoże działaczy na rzecz Tour de Pologne. Podczas II etapu wyścigu, sportowcy wyjadą z Częstochowy w kierunku Olsztyna. Dalej przejadą przez Janów, by około godziny 15.30 wjechać do Żarek. Jadąc drogą numer 793 i 791 odwiedzą Myszków i planowaną Lotną Premię w Mrzygłodzie. W tym miejscu zawodnicy będą walczyć o dodatkowe punkty i Puchar Starosty Myszkowskiego. Przejeżdżając przez Zawiercie, Porębę i Mierzęcice, kolarze dotrą do mety w Dąbrowie Górniczej około godz. 18.45.

Po podsumowaniu posiedzenia Komisji, spotkanie dobiegło końca.


Wśród uczestników posiedzenia obecni byli przedstawiciele gmin i jednostek powiatowych

18

MAJ

2011

26336

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

12.05a_655942686.jpg

Zdjęcie: 12.05a_655942686.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.