Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

6 maja był szczególnym dniem, nie tylko wyróżnionych strażaków, ale również mieszkańców gminy Żarki. W tym dniu dokonano oficjalnego otwarcia budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach. Oprócz szkoły w budynku mieścić się będzie Jurajskie Centrum Informacji Europejskiej.

Projekt ten został zrealizowany z udziałem środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Budowę rozpoczęto 11 listopada 2009 roku i po 15 miesiącach prac budynek oddano do użytku uczniów i nauczycieli. W dniu 28 lutego 2011 roku w szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. W budynku mieści się 12 sal lekcyjnych, świetlica, stołówka i biblioteka. Dodatkowo w ramach otrzymanych środków wybudowano parking oraz dziedziniec szkoły. Całkowity koszt budowy wyniósł 6,5 mln zł. Z środków RPO gmina otrzymała 3,2 mln złotych, natomiast pozostałą kwotę uzyskano z kredytu i środków własnych gminy Żarki.

Gospodarzami spotkania był Burmistrz miasta Żarki Klemens Podlejski oraz Anna Janocha, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach Na uroczystość zaproszonych zostało wielu znakomitych gości. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Nowak Metropolita Częstochowski wraz z przeorem Sanktuarium Ojców Paulinów Jerzym Kielechem i Księdzem proboszczem Janem Wajsem dokonali poświęcenia nowego budynku. Słowa uznania i podziwu nie szczędzili: Poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm Jacek Kasprzyk oraz Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Starosta Myszkowski Leon Okraska zwrócił się do uczniów mówiąc: Czy może być coś piękniejszego, co może dać człowiek drugiemu człowiekowi, jak wiedza? Wy młodzi przyjaciele, pamiętajcie, że tu, w tym nowym gimnazjum rozpoczynacie nowe życie. Tu kształtujecie swoją postawę i kierunki. Dalej Starosta pogratulował inwestycji Burmistrzowi Żarek oraz Radzie Miasta i Gminy Żarki.

Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się m.in. Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl, radni Jadwiga Skalec i Jarosław Kumor oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, Katarzyna Merta-Wałek - przedstawicielka Biura Posła do Europarlamentu Małgorzaty Handzlik, projektant budynku Tomasz Ulman i wykonawca prac Andrzej Pluta – prezes firmy Pol-Rem. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele Zakonu Joannitów, z pastorem Ulrichem Radke na czele.

Do podziękowań przyłączyli się również nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Oprócz gorących słów przygotowali dla Burmistrza i zgromadzonych gości tort. Po oficjalnej części swoją radość okazali również uczniowie. W programie artystycznym zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Widzowie podziwiać mogli również żonglerkę piłką oraz taniec sportowy.

Kolejnym punktem uroczystości było zwiedzanie wnętrz szkoły. Goście mieli okazję zajrzeć do klas i pomieszczeń, z których na co dzień korzystają uczniowie z gminy Żarki. Po spacerze i dyskusjach zwiedzający udali się na poczęstunek. Opuszczając mury nowego budynku, każdy miał świadomość, że włożone pieniądze nie są tylko inwestycją w nową szkołę, ale i wiedzę kolejnych pokoleń.

Na widowni zasiadło wielu znakomitych gości

Przemówienie Starosty Leona Okraski

10

MAJ

2011

49574

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

06.05a_651123218.jpg

Zdjęcie: 06.05a_651123218.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.