Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XI Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych, Zespołów KGW i Kapel Podwórkowych

W dniu 7 maja w Choroniu odbyła się już 11 edycja Przeglądu Zespołów Ludowych, Zespołów KGW i Kapel Podwórkowych. Patronat nad imprezą objęli Starosta Myszkowski i Wójt Gminy Poraj.

Organizatorem spotkania była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Renata Garleja. Dzięki wsparciu finansowemu władz gminy i powiatu oraz prywatnych przedsiębiorców przygotowano dla wszystkich zgromadzonych poczęstunek oraz nagrody.

Uczestnikami przeglądu były głównie zespoły z powiatu myszkowskiego. Na scenie prezentowali się: Orkiestra Dęta Choroń, Zespół Śpiewaczy „Kłos” z Jaworznika, „Carmen” z Przybynowa, „Wysoczanki” z Wysokiej Lelowskiej, „Ostrowiolinki” z Ostrowa oraz kapele „To i Owo” z Myszkowa, „Kapela Jurajska” z Poraja, „Bzowianie” z Bzowa, ”Sami Swoi” z Czatachowy i Zdzisław Zasuń z Żarek Letniska. Talentem muzycznym wykazały się również panie z Kół Gospodyń Wiejskich: „Nowowsianki” z Myszkowa, „Ziemianki” z Koziegłów, „Bzowianie” z Bzowa, „Choroń” z Choronia, „Porajanki” z Poraja, „Kalina” z Kuźnicy i Jastrzębia oraz „Malwy” z Poraja. Artystów z ościennego powiatu reprezentował Gminny Zespół Folklorystyczny „Janowianie”. Ten ostatni szczególnie porwał widownie do śpiewu i tańca. Uczestnicy przeglądu śpiewali zarówno znane piosenki biesiadne, jak i autorskie utwory folklorystyczne. Dodatkowo zachwycali tradycyjnym tańcem i grą na różnorodnych instrumentach muzycznych. Na uwagę zasługują również stroje artystów. Każdy zespół wyróżniał się wyobraźnią i różnorodnością kolorów. Zarówno na scenie, jak i wśród widowni panowała radość i wesoły klimat.

Dobre humory udzieliły się również gościom, którzy z zachwytem oglądali występy i dumnie wręczali nagrody. Na sali OSP w Choroniu zobaczyć można było Wicestarostę Myszkowskiego Jana Kierasa, Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę, radnych powiatu i gminy Poraj, Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie Stanisława Gmitruka oraz Małgorzatę Gałuszkę - Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Myszkowie. Na uroczystość przybył również proboszcz miejscowej parafii oraz kierownicy jednostek gospodarczych z terenu gminy. Słów zachwytu nie krył Wicestarosta, który witając wszystkich przypomniał: „Spotkania takie są zawsze piękne, pełne niepowtarzalnej atmosfery. Są okazją do wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń artystycznych. Jesteście „Solą Ziemi Myszkowskiej” i w sposób wspaniały kultywujecie prawdziwą kulturę ludową na naszym terenie”.

Dyrektor GOK w Poraju Renata Garleja, Wicestarosta Jan Kieras oraz Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera w towarzystwie kapeli "To i Owo"

Sala wypełniona była po brzegi

Występ Orkiestry Dętej Choroń

10

MAJ

2011

35328

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

7.05aa_714328174.jpg

Zdjęcie: 7.05aa_714328174.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.