Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oficjalne zakończenie drogowych inwestycji

W dn. 16 czerwca 2011 roku nastąpiło oficjalne otwarcie dwóch dróg w naszym powiecie. Przedstawiciele władz powiatu, gmin oraz jednostek zaangażowanych w remont nawierzchni drogowych przybyli licznie na uroczystość.

Co prawda kierowcy już od kilku dni mogli poruszać się po nowym asfalcie, jednak oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero w czwartek. Przebudowie poddano odcinek drogi powiatowej Nr 1714S na ul. 1 Maja. Długość odcinka wynosiła 485 mb i obejmowała fragment od ul. Jaworznickiej do ul. Modrzejowskiej w Myszkowie. Inwestycja sfinansowana została w całości z środków powiatu, który na ten cel przeznaczył prawie 1,3 mln złotych. Na otwarciu drogi obecni byli zarówno przedstawiciele Starostwa Powiatowego, jak i Miasta Myszkowa oraz wykonawców. Wstęgę przecinali Wicestarosta Jan Kieras, Burmistrz Włodzimierz Żak oraz radni Grażyna Kolasa-Gotkowska, Anna Socha-Korendo, Rafał Kępski i Michał Trojakowski. W uroczystości uczestniczyli również Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian oraz wykonawcy inwestycji.

W drugiej części zaplanowanego spotkania, większość przybyłych udała się na drugi zakończony odcinek drogi. Modernizacji poddany został również odcinek 3,1 km od drogi krajowej DK1 do Pińczyc. Ogółem wartość inwestycji wyniosła ponad 3 mln zł, z czego kwota 1.375.500,00 zł pochodziła z środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozostała część inwestycji sfinansowana została z środków Powiatu Myszkowskiego oraz wsparcia finansowego Urzędu Gminy Koziegłowy. Na uroczystości otwarcia odcinka w Pińczycach nie mogło zabraknąć Wicestarosty Myszkowskiego Jana Kierasa, Wiceprzewodniczącej Rady Doroty Kaim-Hagar oraz radnej Anny Socha-Korendo. W tym dniu obecni byli również sołtys Pińczyc Jarosław Wojtyla, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian, wykonawcy robót i mieszkańcy Pińczyc. Wszyscy zebrani mieli okazję przeciąć wstęgę i dokonać oficjalnego otwarcia drogi. Spotkanie było również okazją do rozmowy z właścicielami posesji położonych tuż przy modernizowanej drodze Nr 3804S.
Przedstawiciele władz licznie przybyli na otwarcie odcinka drogi przy ul. 1 Maja

W otwarciu drogi w Pińczycach uczestniczyli również mieszkańcy

„Ostatniego cięcia” dokonał Wicestarosta Jan Kieras

22

CZE

2011

53553

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

16.06c_77569336.jpg

Zdjęcie: 16.06c_77569336.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.