Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta Lecha Piaseckiego w Myszkowie

W dniu 2 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie przejazdu wyścigu Tour de Pologne przez powiat myszkowski. Na zebraniu obecni byli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Pogotowia. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Myszkowski Leon Okraska, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz gość honorowy Lech Piasecki. Głównym tematem rozmów było zabezpieczenie trasy wyścigu na terenie powiatu. Oprócz taśm wygrodzeniowych, tor zabezpieczać będą samochody oraz płotki. Niezbędna jest również pomoc ludzi, którzy pilnować będą szczególnie niebezpiecznych miejsc.

Planuje się, że w dn. 1 sierpnia peleton wjedzie na teren gminy Żarki ok. godz. 15.30. Kolarze będą jechać od Janowa przez Żarki i Myszków. Na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Krasickiego sportowcy skręcą w stronę Zawiercia. W Mrzygłodzie na rynku przygotowana zostanie Lotna Premia, gdzie mieszkańcy powiatu będą mogli wysłuchać aktualnych informacji z przebiegu wyścigu. Przed kolarzami miejsce Lotnej Premii odwiedzi na krótko Pan Lech Piasecki oraz Czesław Lang. Obie postaci znane są szczególnie starszemu pokoleniu fanów kolarstwa. W tegorocznym wyścigu wezmą udział kolarze z całej Europy oraz reprezentacja Polski.

Szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową z ponad 80-letnią tradycją. Tour de Pologne po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu 1928 roku. Wtedy na starcie stanęło 71 kolarzy. Wyścig od samego początku stał się jednym z największych wydarzeń sportowych Polski międzywojennej. Tradycja wyścigu została wskrzeszona w roku po II Wojnie Światowej. Do roku 1992 był on organizowany, jako wyścig amatorski.

Od 1993 roku, kiedy w wyścig zainwestował Czesław Lang, impreza stała się wydarzeniem światowego formatu. W kolejnych latach wyścig awansował w hierarchii UCI, mając w 2004 roku klasę 2.2. W sezonie 2005 Tour de Pologne znalazł się w cyklu ProTour, jako jedyna tego typu impreza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnie dwie edycje wyścigu były wielkim wydarzeniem pod względem organizacyjnym i medialnym. Miliony osób obejrzało relacje na żywo w telewizji, a na trasie zawodników podziwiało prawie 2 miliony kibiców.

W tym roku również mieszkańcy powiatu myszkowskiego będą mieli okazję podziwiać na żywo przebieg wyścigu.


Pan Lech Piasecki, Starosta Leon Okraska, Dyrektor SPZOZ Wojciech Picheta oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek zaangażowanych w przejazd wyścigu

07

CZE

2011

60543

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

logo_835050597.jpg

Zdjęcie: logo_835050597.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.