Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 1 czerwca odbyło się cotygodniowe posiedzenie członków Zarządu Powiatu w Myszkowie. Poruszono sprawy dotyczące zarówno naszego powiatu, jak i ościennych jednostek. Omówiono również kwestie aktualnie prowadzonych inwestycji.

Na początku posiedzenia Starosta Leon Okraska poinformował członków Zarządu, że zwrócił się na piśmie do Burmistrza Włodzimierza Żaka z prośbą o zajęcie stanowiska w odniesieniu do nieruchomości na Będuszu. Ostateczna decyzja Urzędu Miasta może mieć znaczny wpływ na dalsze kroki Powiatu Myszkowskiego w tym zakresie. Starosta przedstawił również aktualny stan inwestycji drogowych. Przebudowę dróg na ul. 1 Maja oraz w Zabijaku uznać można za zakończoną. W tym tygodniu złożony został również wniosek na termomodernizację budynku ZS nr 1 i LO w Myszkowie.

Zgodnie z harmonogramem w dalszej części posiedzenia omówiono kolejne sprawy. Przedstawiono m.in. projekt uchwały Rady Powiatu Zawierciańskiego w sprawie ograniczenia działalności Szpitala Powiatowego w Zawierciu poprzez likwidację Oddziału Otorynolaryngologicznego. Uzasadnieniem decyzji o likwidacji oddziału jest niskie obłożenie łóżek oraz względy ekonomiczne. Osoby korzystające dotychczas z placówki będą kierowane do Częstochowy do Szpitala na Parkitce.

Dyskusji poddano również pismo Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Józefa Pabiana, który zwrócił się do Powiatu z prośbą o wprowadzenie do planu finansowego dodatkowego zadania inwestycyjnego. Inwestycja dotyczy przebudowy ul. Bory w Myszkowie i miałaby być współfinansowana z środków budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wartość inwestycji wynieść może ponad 2,5 mln złotych. W związku z ograniczonymi środkami finansowymi, Starostwo Powiatowe musi przesunąć inwestycję na kolejne lata.

Zarząd Powiatu w kolejnym punkcie podjął uchwały, które wcześniej zatwierdziła Rada Powiatu. Dokumenty dotyczyły zawarcia w trybie bezprzetargowym umów najmu i dzierżawy nieruchomości w Zespole Szkół nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie. Pierwsza uchwała odnosiła się do boiska do piłki ręcznej na Będuszu, natomiast druga do pomieszczeń stołówki w budynku LO.

06

CZE

2011

638

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.