Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Posiedzenie Zarządu z nowym Dyrektorem SP ZOZ

W dniu 24 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie Zarządu Powiatu. Członkowie obradowali przede wszystkim nad bieżącymi sprawami Powiatu. Ważnym punktem spotkania było podjęcie uchwały w sprawie powołania nowego Dyrektora SP ZOZ w Myszkowie.

Zanim jednak podjęto temat nowego szefa Szpitala Powiatowego w Myszkowie, udział w spotkaniu wzięli Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Joanna Kołodziejczyk. Powodem wizyty było podpisanie umowy na dotację celową w wysokości 400 tyś zł., w związku z inwestycją drogową Pińczyce-Zabijak. Wysokość obiecanej kwoty nie uległa zmianie, pomimo, że rozliczenie poprzetargowe wykazało 40% oszczędności. W zamian za wsparcie Powiatu, Gmina Koziegłowy oczekuje inwestycji drogowych na swoim terenie w bieżącym lub przyszłym roku. Postawa Burmistrza i Przewodniczącej Rady Gminy spotkała się z poparciem ze strony członków Zarządu. Wizyta była zapowiedzią dobrej współpracy Gminy z nowym Zarządem i władzami Powiatu.

Równie pomyślnie przebiegają rozmowy Starosta Powiatowego z Urzędem Miasta w Myszkowie. Na Zarządzie omawiano również pismo Burmistrza Włodzimierza Żaka z propozycją zakupu nieruchomości położonej przy ul. Pułaskiego 70. Na działce znajduje się budynek, w którym kiedyś mieścił się internat żeński. Gmina Myszków zainteresowana jest zakupem ww. nieruchomości po cenie niższej niż wykazała wycena. Przed podjęciem ostatecznej decyzji z propozycją władz Myszkowa zapoznają się radni podczas Komisji. Zbycie nieruchomości za cenę niższą będzie możliwe, jeśli w drodze uchwały wyrazi na to zgodę Rada Powiatu.

Ważnym punktem spotkania było również przedstawienie kandydatury Jacka Kreta na stanowisko Dyrektora SP ZOZ. Pan Kret ma 42 lata, uzyskał specjalizację I i II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, związany z Myszkowem od początku swojej kariery zawodowej. Przez kilka lat pełnił funkcję Zastępcy Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych w Myszkowie. Priorytetowym zadaniem na nowym stanowisku będzie przede wszystkim ukończenie budowy Szpitala, ale i również próba zdobycia certyfikatu akredytacyjnego dla jednostki. Kandydatura została przyjęta przez członków Zarządu jednogłośnie. Oprócz uchwały w sprawie powołania Dyrektora SP ZOZ w Myszkowie podjęto również decyzję o wysokości wynagrodzenia dla nowego zarządcy. Dyrektor Kret otrzyma pensję w wysokości około 7500 zł brutto za miesiąc.

Dyrektor SP ZOZ Jacek Kret

29

SIE

2011

43693

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

24.08_763084268.jpg

Zdjęcie: 24.08_763084268.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.