Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mieszkańcy powiatu myszkowskiego i przybyli goście mieli okazję w dniach 6-7 sierpnia obcować z prawdziwą sztuką ludową. Zorganizowana pod okiem dyrektor Renaty Garleji V Folkloriada Jurajska stała się już tradycją w wakacyjnym kalendarzu gminy Poraj.

W słoneczną sobotę w amfiteatrze w Żarkach Letnisko turyści i mieszkańcy powiatu mieli okazję oglądać występy najlepszych lokalnych zespołów ludowych. Na scenie występowały zarówno zespoły śpiewaczy, jak i kapele oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Pod koniec wieczoru swój występ zaprezentował Zespół Folklorystyczny DINODAOM z Węgier. Do późnych godzin nocnych w amfiteatrze trwała biesiada i zabawa ludowa.

Następny dzień V Folkloriady Jurajskiej zapowiadał się równie ciekawie. Od godzin południowych scenę w amfiteatrze ponownie opanowały kolorowe zespoły. Widzowie podziwiali występy zespołów tanecznych, ludowych oraz dziecięcych. Nawet nagły i ulewny deszcz nie wystraszył wiernych fanów kultury ludowej. W rytm płynącej ze sceny muzyki publiczność śpiewała i tańczyła radośnie. W programie przewidziano również nagrody dla twórców rękodzieła artystycznego. Każdy z oficjalnych gości przygotował dla artystów nagrody. Wicestarosta Jan Kieras przekazał w imieniu Starosty Myszkowskiego prezent dla Pana Mariana Pikuły. Osobiście Wicestarosta obdarował Tadeusza Oparę za twórczy talent i propagowanie rękodzieła artystycznego. Na scenie pojawili się rówież: Jadwiga Wiśniewska, Izabela Leszczyna, Grzegorz Sztolcman – Posłowie na Sejm, Mariusz Kleszczewski - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera oraz Przewodnicząca Krajowej Rady KGW z Warszawy Bernadetta Niemczyk.

Folkloriada Jurajska organizowana jest już po raz piąty. Wzorem lat poprzednich patronat nad imprezą organizowaną przez GOK w Poraju wzięli Wójt Gminy Łukasz Stachera oraz Starosta Myszkowski Wojciech Picheta. W tym roku również występom na scenie towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej oraz Prezentacja Kuchni Regionalnej. Przybyli goście mieli również okazję obejrzeć wystawę prac twórców ludowych oraz podziwiać sztukę garncarstwa, kowalstwa artystycznego czy wypalania ceramiki.
Nagrodę Panu Tadeuszowi Oparze wręczył Wicestarosta Jan Kieras


Występ zespołu Janowianie

09

SIE

2011

44175

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

7.08b_986391303.jpg

Zdjęcie: 7.08b_986391303.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.