Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już w następnym dniu po wybraniu nowego Zarządu, członkowie spotkali się na posiedzeniu i omawiali bieżące sprawy Starostwa. Rozmawiano na temat dróg i nieruchomości Powiatu oraz bezpieczeństwa interesantów i pracowników Starostwa..

W pierwszej kolejności poruszono kwestie drogowe. Pan Józef Pabian, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, przedstawił pismo z Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o wyrażenie zgody na zmianę decyzji Wojewody Śląskiego w sprawie przebudowy skrzyżowania w ciągu drogi wojewódzkiej nr 793 w k.m. 33+784 w Myszkowie. Zmiana dotyczyć miała ronda przed Starostwem Powiatowym w Myszkowie i polegała na wyłączeniu dwóch działek z inwestycji. Nieruchomości zostały omyłkowo włączone w linie rozgraniczające teren przebudowy ronda. W dalszej części spotkania Dyrektor Pabian poinformował obecnych o trwającej odnowie oznakowania poziomego w powiecie. W ramach gwarancji firma realizująca zadanie wykonała już część zalecanych prac. Dalsze działania będą kontynuowane w miarę sprzyjających warunków pogodowych.

Kolejnym punktem posiedzenia były tematy związane z zarządzaniem mieniem w powiecie. Mowa była m.in. o budynkach chlewni – tuczarni położonych w Myszkowie przy ul. Jesionowej. Decyzją Zarządu nieruchomości te zostaną przekazane do rozbiórki. W odniesieniu do działki ozn. nr 2917/6 w Myszkowie, członkowie wyrazili zgodę na trzyletnią dzierżawę rolnikowi z Myszkowa. Na posiedzeniu omawiano również kwestię „pól będuskich”. Po nieudanych przetargach i rokowaniach nieruchomości te ponownie przeznaczono do wyceny. Zarząd, po konsultacjach z radnymi na komisjach, przedstawi procedurę i formę zbycia nieruchomości.

W kolejnym punkcie obrad omówiono pismo Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. W związku ze zbliżającymi się Dożynkami Jasnogórskimi zwrócono się do Starosty Myszkowskiego z prośbą o wyznaczenie po jednym kandydacie do konkursów „Na najlepsze gospodarstwo rolne Regionu Częstochowskiego” oraz „Na najlepszy zakład przetwórstwa rolno-spożywczego”. W tym roku do pierwszego konkursu zaproponowano Gospodarstwo Państwa Chrostowskich z Ostrowa (Kozia Zagroda), natomiast w drugim weźmie udział firma P.P.H.U. „Lamch” Sp. j. z Niegowy. Nagrody zostaną rozdane podczas Dożynek Jasnogórskich w dn. 3 – 4 września br.

Na koniec spotkania poruszono kwestię bezpieczeństwa interesantów i pracowników na Sali Obsługi Interesantów w Starostwie. W związku z utworzeniem kasy, konieczne jest zamontowanie na sali systemu monitorującego stanowisko kasjera. Pomoże to uchronić przebywające w urzędzie osoby przed napadami i próbami kradzieży.

Obrady Zarządu Powiatu: Mariusz Trepka, Piotr Bańka, Michał Trojakowski, Jan Kieras, Wojciech Picheta oraz Agnieszka Żmudzka – Sekretarz Powiatu i Dorota Sędzielewska – Skarbnik Powiatu (od lewej)

01

SIE

2011

9103

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

27.07_508591588.jpg

Zdjęcie: 27.07_508591588.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.