Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nasi rolnicy na Dożynkach Jasnogórskich!

Odbywające się podczas Dożynek Jasnogórskich XX Krajowa Wystawa Rolnicza oraz XII Dni Europejskiej Kultury Ludowej były okazją do nagrodzenia rolników z terenu Górnego Śląska. Wśród wyróżnionych byli również gospodarze z terenu powiatu myszkowskiego.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie to jedna z największych w kraju imprez o charakterze wystawienniczo-targowym, w której uczestniczy około 400 wystawców z całego kraju. Na wystawie swoje produkty prezentują producenci maszyn i urządzeń rolniczych, środków ochrony roślin, pasz i nawozów oraz przedstawiciele instytutów branżowych resortu rolnictwa. Jednocześnie na wystawie odbywały się targi nasienne i pszczelarskie, kiermasz kwiatów i krzewów ozdobnych, wystawa drobnego inwentarza i ptaków ozdobnych oraz kiermasz produktów ekologicznych. Zwiedzający mogli podziwiać również wystawę produktów tradycyjnych i lokalnych.

Organizatorem imprezy był Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy. Patronat nad uroczystościami objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Częstochowy oraz Duszpasterstwo Rolników Episkopatu Polski i Archidiecezji Częstochowskiej. W imprezie corocznie uczestniczą najważniejsi przedstawiciele państwa, administracji samorządowej, organizacji rolniczych i parlamentarzystów. W tym roku na targach obecni byli m.in.: Tadeusz Nalewajk – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Dąbrowa – I Wicewojewoda Śląski, Aleksandra Banasiak – członek Zarządu Województwa Śląskiego, Władysław Serafin – Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Ks. Abp Stanisław Nowak Metropolita Częstochowski oraz Bp Edward Białogłowski. Powiat Myszkowski reprezentował Wicestarosta Jan Kieras oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak.

W dniu 3 września w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbyło się podsumowanie konkursu „Na najlepszy zakład przetwórstwa rolno-spożywczego” oraz „Najlepsze gospodarstwo regionu częstochowskiego”. Z terenu powiatu myszkowskiego nagrodę w pierwszym konkursie odebrał Pan Mirosław Lamch reprezentujący P.P.H.U. LAMCH Sp.j. z Niegowy. Firma już od ponad 16 lat zajmuje się dystrybucją nawozów, środków ochrony roślin i pasz. Pan Lamch użytkuje ponadto gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 150 ha (uprawa zbóż i rzepaku). Firma zatrudnia obecnie 20 pracowników. Za najlepsze gospodarstwo rolne uznano „KOZIĄ ZAGRODĘ” Państwa Doroty i Roberta Chrostowskich z Ostrowa. Rolnicy prowadzą od 1984 roku gospodarstwo rolne o powierzchni 5 ha. Głównym kierunkiem jest hodowla kóz (12 szt. matek i 16 szt młodzieży) oraz drobiu ( kury zielononóżki i indyki). Państwo Chrostowscy sprzedają również sery białe i wędzone, nalewkę na kozim mleku, jajka kurze oraz sernik z sera z koziego mleka. Laureatom nagrody wręczyli minister Tadeusz Nalewajk oraz Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Jan Kieras.

Laureaci konkursu z ministrem Tadeuszem Nalewajkiem, Wicestarostą Janem Kierasem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Marianem Szczerbakiem

Wicestarosta Jan Kieras i Przewodniczący Marian Szczerbak z zainteresowaniem oglądali stoiska wystawców

Wystawa ściąga corocznie ok. 50 tys. osób

05

WRZ

2011

92084

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

3.09a_353446038.jpg

Zdjęcie: 3.09a_353446038.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.