Zabrzmiał pierwszy dzwonek

W dniu 1 września wszystkie szkoły w Polsce rozpoczęły nowy rok szkolny 2011/2012. W powiecie myszkowskim również odbyły się uroczystości, które są początkiem dziesięciomiesięcznej pracy uczniów, nauczycieli, dyrekcji oraz wszystkich pracowników szkół.

W każdej z placówek podległych Starostwu Powiatowemu obecny był a otwarciu roku szkolnego 2011/2012 przedstawiciel jednostki. W Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. H. Sucharskiego w akademii uczestniczył Starosta Wojciech Picheta, w Zespole Szkół w Żarkach Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, natomiast w Zespole Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych – Barbara Kilanowska.

Wicestarosta Jan Kieras zagościł natomiast na rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Myszkowie. W uroczystości oprócz uczniów i grona pedagogicznego wzięła udział Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim-Hagar. Po oficjalnym powitaniu młodzieży głos zabrał Dyrektor Szkoły Eugeniusz Bugaj oraz Wicestarosta Jan Kieras, który w imieniu Starosty Myszkowskiego Wojciecha Pichety odczytał list powitalny. Starosta życzył wszystkim przyjemnego i owocnego czasu w szkole, a do pierwszoklasistów zwrócił się ze słowami: „Tutaj czekają Was nowe wyzwania i możliwości. Wykorzystajcie czas spędzony w szkole, jako szansę samorozwoju i realizacji. Niech Wasze obawy i niepokoje znikną, a na ich miejscu pojawi się nadzieja i wiara we własne umiejętności”. Wicestarosta Jan Kieras dodatkowo wspominał o nauczycielach ze swoich lat szkolnych: „Najbardziej wymagający i surowi pedagodzy nauczyli mnie najwięcej i na zawsze pozostali w mojej pamięci”. Przedstawiciele powiatu życzyli wszystkim zgromadzonym powodzenia i samych sukcesów.

Niewątpliwie do sukcesów ZS nr 1 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Myszkowie w nowym roku szkolnym można zaliczyć udział placówki w projekcie „Moja firma w mojej gminie”. Pierwszy dzień szkolny był najlepszą okazją do zaprezentowania certyfikatu uczestnictwa w projekcie. Przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych uczniów z województw: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i świętokrzyskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aktu otwarcia nowego roku szkolnego 2011/2012 dokonali: Wicestarosta Jan Kieras, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim-Hagar oraz Dyrektor ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj

Dyrektor Eugeniusz Bugaj z dumą prezentował Certyfikat uczestnictwa szkoły w projekcie „Moja firma w mojej gminie”
Autor:  mwawrzyniak

1.09a_608072159.jpg